Сьогодні печерський суд столиці відмовився змінити запобіжний захід екс-міністру внутрішніх справ Юрію Луценку, попри рекомендації Парламентської асамблеї ради Європи.

“Рекомендації ПАРЄ повинні враховуватися і мати вплив. Печерський суд показав, що без участі влади він не може прийняти самостійне рішення, навіть враховуючи таке впливове прохання, з яким звернулася Рада Європи до влади України. Єдина гілка влади, яка на сьогодні могла б прийняти таке рішення, це Печерський суд”, - сказав адвокат Луценка Ігор Фомін.

Нагадаємо, в документі, ухваленому 27 січня, ПАРЄ висловила стурбованість станом здоров’я колишнього урядовця та закликала українську владу звільнити Луценка з-під варти.

Колегія суддів зазначила, резолюція ПАРЄ може розцінюватись, як вплив на Феміду. Прокурори вважають європейські рекомендації політичними, які не можуть стосуватися законності арешту Луценка.

“В цьому клопотанні не містилося вказівки на передбачені в Кримінально-процесуальному законі України підстави для зміни чи скасування раніше обраного запобіжного заходу. Як зазначалося раніше, цей запобіжний захід обрано у відповідності до чинного закону”, - каже прокурор Віктор Клименко.

Тим часом, сам екс-міністр звернувся до американського суду з вимогою визнати його кримінальне переслідування незаконним. Відповідачами до позову є, зокрема, генпрокурор Віктор Пшонка та його заступник Ренат Кузьмін.