Про це повідомив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський під час представлення каталогу української техніки для потреб громад.

Дивіться також У Києві презентували Каталог українських виробників техніки для громад

У 2023 році держава та громади витратили на публічних тендерах близько трильйона гривень. З них близько 400 мільярдів були витрачені на закупівлю іноземних товарів та послуг.

Якщо врахувати, що при закупівлі української продукції до 40% коштів повертається в бюджет у вигляді податків, втрати України через недосконалу структуру публічних закупівель становлять 100 – 160 мільярдів гривень. Ці гроші держава могла спрямувати на потреби ЗСУ. Але вони пішли в Туреччину, Китай та інші країни. З точки зору здорового глузду важко пояснити, чому в умовах війни та дефіциту коштів Україна підтримує інші держави, а не власну армію,
– відзначив Дмитро Кисилевський.

Заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський є автором законодавства про локалізацію, яке у 2024 році вимагає при публічних закупівлях продукції машинобудування наявності не менше 20% української складової. З 2025 році цей показник зросте до 25%.

Раніше міністр фінансів Сергій Марченко оцінив бюджетний розрив через військові видатки у 5 мільярдів доларів або 200 мільярдів гривень.

26 лютого Президент України Володимир Зеленський оголосив запуск нової економічної політики "Зроблено в Україні" та анонсував розширення політики локалізації на інші категорії товарів.