Реальних обертів скандал набув сьогодні вранці. У Цюриху арештували шістьох високопоставлених чиновників ФІФА. Ще кільком готуються висунути звинувачення. Посадовців підозрюють у протиправних діях під час прийому заявок на проведення чемпіонатів, фінансових угод та контрактів на телетрансляції. Також йдеться про відмивання коштів і корупцію.

Серед затриманих – два віце-президенти організації – Джефрі Уеб та Еухеніо Фігередо. Усіх екстрадували до США. Саме там розглядатимуть кримінальну справу.

І як на злодієві шапка горить, то Росія уже сказала своє слово. Москва переконує – заарештовані чиновники не причетні до вибору країни-господаря Чемпіонату світу-2018.

Швейцарські правоохоронці теж не ликом шиті. Вирішили допитати 10-ро осіб, які точно голосували на обранні країн, для проведення Чемпіонатів світу. З офісу ФІФА уже вилучили усі необхідні для допиту документи і цифрові дані. Більше того, перевірять і банківські рахунки, що мають відношення до справи.

Та незалежно від результатів розслідування, чемпіонати у Росії та Катарі таки пройдуть.

До слова, арешти відбулися за два дні до виборів глави ФІФА. На пост балотуються двоє людей – йорданський принц Алі бін аль-Хусейн і чинний президент організації Йозеф Блаттер. Він обіймає цю посаду з 1998-го року. В організації кажуть –скандал на плани не вплине. Голову ФІФА таки оберуть 29 травня.