Останнім часом в Україні почастішали провокації проти польських об'єктів. Від початку року на Львівщині вже кілька разів паплюжили пам'ятники та могили загиблих поляків. А у самому обласному центрі розмалювали будівлю консульства.

Наприклад, 8 січня цього року. На місці колишнього польського села Гута Пеняцька біля Бродів, вандали підірвали меморіал полякам, яких вбили 28 лютого 1944 року під час спецоперації німецького військового підрозділу. В Україні і Польщі назвали це актом вандалізму.

Хрест відновила українська громада. Тоді ж сторони висловили сподівання, що це стане кроком перезавантаження українсько-польських відносин.

Читайте також: Хотіли вбити людей, – польський консул про обстріл у Луцьку

Не минає 2 тижнів і чергова провокація. Спаплюжили пам'ятники у Биківні під Києвом. Варвари розмалювали образливими гаслами меморіал на польському військовому цвинтарі. Тоді МЗС Польщі надіслало ноту протесту. В українському міністерстві пообіцяли стежити за розслідуванням.

Початок лютого: вандали облили червоною фарбою польське консульство в Львові та залишили на паркані напис – наша земля. Минає тиждень – і одразу 2 провокації.

На посольстві Польщі у Києві вивішують портрет Степана Бандери. А двері інституту національної пам'яті обливають кров'ю. Провокатори б'ють по найболючіших точках україно-польської історії. Вигідно це може бути хіба 3 стороні.

Нагадаємо, уночі проти 29 березня було обстріляно будівлю Генерального консульства Польщі в Луцьку. На місці інциденту правоохоронці вилучили залишки від ручного протитанкового гранатомета РПГ-22.

У зв'язку з цим поліція відкрила кримінальне провадження за статтею "теракт", президент Петро Порошенко наказав посилити охорону іноземних дипломатичних і консульських установ в Україні.

Також, Мазовецький закордонний відділ Департаменту з питань оргзлочинності і корупції Національної прокуратури Польщі розпочав слідство у справі обстрілу Генконсульства Польщі в Луцьку.