Загалом з початку повномасштабного вторгнення сума цієї підтримки банком склала понад 167 мільйонів гривень, зазначає 24 Канал.

Читайте також "БезуМОВНА підтримка": як українці п'ять місяців вивчали мову разом із ПУМБ

ПУМБ спрямував понад 87 мільйонів на необхідне ЗСУ обладнання у 2023 році

Леонід Скалозуб, заступник Голови Правління ПУМБ з питань безпеки, прокоментував надання допомоги: "Вже майже два роки банк оперативно реагує на запити підрозділів з гарячих точок. У 2023 році існувала нагальна потреба захисників у різних безпілотних літальних апаратах, від найпростіших FPV-дронів до потужних далекобійних БпЛА. Також відслідковувалась необхідність в обладнанні для управління "пташками" та для боротьби з ворожими дронами. Захисники потребували засоби й запчастини для ремонту систем РЕБ, обладнання для зв'язку, транспортні засоби – від пікапів до евакуаційних гелікоптерів. Наша стала підтримка не тільки підсилює обороноздатність країни, але й рятує життя воїнів на нулі й цивільних у мирних містах".

За фінансування банку на запити підрозділів у 2023 році закупили:

  • 374 дрони;
  • 6 тепловізорів;
  • 14 одиниць обладнання для зв'язку;
  • 177 одиниць обладнання для боротьби з ворожими дронами й для ремонту ударних безпілотних комплексів;
  • 21 одиницю засобів та деталей для ремонту техніки ППО;
  • 6 транспортних засобів і сплатили половину медеваку тощо.

У 2023 році ПУМБ двічі приєднувався до загальнонаціональних мегазборів – на дрони-камікадзе для "Птахи Мадяра" і на дрони для ЗСУ разом з Фондом Сергія Притули. Крім того, до Дня Незалежності ПУМБ разом з СБУ, клієнтами, друзями й партнерами зібрали 60 мільйонів на виробництво першої партії 33 потужних далекобійних БпЛА "Морок". Дрони передали спецпризначенцям ЦСО "А" СБУ, зокрема, підрозділу "Білий вовк".

Серед партнерів ПУМБ у підтримці ЗСУ є як великі відомі благодійні фонди, так і маленькі волонтерські організації. Всі разом ми робимо одну велику і важливу справу,
– зазначають у ПУМБ.

Світлана Денисенко, директорка благодійного фонду KSE Foundation: "ПУМБ долучився до збору студентів Київської школи економіки спільно з KSE Foundation та DefDev на гелікоптери-медеваки для ГУР. Банк перерахував 11 мільйонів для організації швидкої евакуації важкопоранених з поля бою. Також внесок банку у 300 тисяч гривень був спрямований на закупівлю системи загоєння ран під негативним тиском. Апарат передали до військового госпіталю на Вінниччині, він сприяє швидшому загоєнню ран і опіків різної важкості та вже допоміг десяткам захисників. Підтримка банку рятує життя!".

Загальна сума допомоги, яку ПУМБ надав ЗСУ в співпраці зі "Своїх Не Лишаємо", склала 1,8 мільйона гривень. Наша уклінна дяка за 6 дронів DJI Mavic 3, 5 тепловізорів, 2 дрони DJI Mavic 3Т, один пікап та цілу купу найнеобхіднішого обладнання для фронту, яке завдяки спільним зусиллям вдалося передати захисникам. Ми цінуємо кожну мить співпраці,
– зазначила команда волонтерської спільноти "Своїх не лишаємо".

У 2023 році небайдужі українці через різні канали ПУМБ перерахували благодійним фондам на підтримку воїнів понад 176 мільйонів гривень.

ПУМБ – партнер благодійної акції НБУ "Смілива гривня". З 4 вересня по 8 грудня 2023 року по всій Україні тривав збір монет для їх мобілізації на фронт. За три місяці акції українці разом зібрали монетами 4,3 мільйона гривень. Через відділення ПУМБ передали у монетах і перерахували на спецрахунок НБУ для підтримки ЗСУ понад пів мільйона гривень.

"Людей і бізнесів, які допомагають виборювати свободу в Україні, – багато. Разом нас не здолати", – констатує ПУМБ.