Нещодавно Росія зняла черговий пропагандистський фільм про главу Кремля Володимира Путіна. На думку Піонтковського, новий мотив Путіна про американців, які допомагали терористам на Кавказі – це те, з чого почалась зовнішньополітична повістка.

"У цьому комплексі зовнішньополітичних питань була дуже цікава новація, це була класична політична омовка, яка видала суть усіх зовнішньополітичних концепцій Росії. Путін сказав: "Росія добровільно за власним бажання віддала свої території". Це його трактування Біловезьких угод (документ про розпуск Союзу РСР і створення Співдружності Незалежних Держав – "24")", — сказав публіцист.

Дивіться повний випуск програми: "Настоящее Время". Про що говорили на саміті Україна-ЄС

Як вважає Піонтковський, весь корінь протирічь із Західним світом – це щире переконання російських вождів та Путіна, що це "підступна американка паскудить" на пострадянському просторі і не дозволяє їм там домінувати, інтегрувати і т.д.

Він не може зрозуміти, що "американка" тут ні при чому, що просто він і вся його гоп-компанія абсолютно не потрібна ні білорусам, ні казахам, ні українцям і ні чим їх зацікавити не може,
— констатував публіцист.