Про це Путін заявив на засіданні міжнародного дискусійного клубу "Валдай", який в цьому році проходить в Сочі, повідомляє ВВС Росія.

Склалося враження, що так звані переможці в холодній війні вирішили дотиснути ситуацію, перекроїти весь світ виключно під себе, під свої інтереси. І якщо сформована система міжнародних відносин, міжнародного права, система стримувань і противаг заважала, то її тут же оголошували нікчемною, застарілою, і такою, що підлягає негайному знесенню, - заявив Путін.

Він також звинуватив Вашингтон у спонсоруванні екстремізму.

"Я не втомлююся дивуватися тому, як наші партнери раз за разом, як у нас в Росії кажуть, наступають на одні і ті ж граблі, тобто здійснюють одні і ті ж помилки. У свій час вони спонсорували ісламські екстремістські рухи для боротьби з Радянським Союзом, які пройшли загартування в Афганістані. З них виросли "Талібан" і "Аль-Каїда", - заявив Путін.

Нагадаємо, Державний секретар США Джон Керрі заявив, що Сполучені Штати не прагнуть до конфлікту з Росією, а навпаки — хочуть вирішувати глобальні проблеми спільно.

До слова, міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров вважає, що події на сході України є наслідком того, що Захід бажає "зберігати і пересувати на Схід розділювальні лінії на євроатлантичному просторі".