Вони посилаються на дані з 12-ти станцій, які постійно тестують питну і дощову воду, повітря, і навіть молоко. Водночас ситуація на “Фукусімі” залишається критичною. У п’ятницю японський прем’єр Наото Кан вкотре запевнив, що радіацію невдовзі вдасться приборкати. Рятувальники з усіх сил намагаються охолодити аварійні реактори. Їх заливають морською водою з гелікоптерів і наземної спецтехніки.

Водночас фахівці не полишають спроб відновити подачу електроенергії до системи охолодження. В разі успіху її планують запустити в суботу. На перешкоді їм стають все нові й нові задимлення. Провідні іноземні ЗМІ переконані, що Токіо відчайдушно намагається приховати реальні масштаби катастрофи. Зазначимо, Агентство з ядерної і промислової енергетики Японії присвоїло аварії п’ятий рівень складності з семи можливих, визначених міжнародною шкалою.

Тим часом кількість жертв землетрусу і цунамі постійно зростає. Підтверджено загибель 6,5 тисяч людей, ще 10 тисяч осіб зникли безвісти. Найбільше дісталося префектурам Міяґі та Івате. Там цунамі і землетрус повністю або частково зруйнували 100 тисяч будинків, залишивши без даху над головою півтора мільйона мешканців.