Вони кажуть, знайдені сліди йоду на території України із аварійної японської АЕС "Фукусіма-1" українцям не зашкодить. Відтак - приводу для паніки не існує.

"Ситуація з Україною зараз приблизно така, як і ситуація із Японією була у 86 році. Викиди радіоактивного йоду реакторами "Фукусіма" у десятки разів є меншими, ніж ті, що були в Україні", - каже заступник гендиректора Наукового центру радіаційної медицини Дмитро Базіка.

Також в Україні вже впровадили дозиметрію на всі харчові продукти, що надходять через кордони та порти. Зокрема, харчі контролюють в портах Одеси та Іллічівська.

"Судно, яке приходить в Одесу, контролюється в дозиметричному аспекті. Ми просто навчені вже цією бідою", - каже президент Національної академії наук України Андрій Сердюк.

Нагадаємо, напередодні українська Держінспекція ядерного регулювання офіційно зареєструвала сліди радіоактивного йоду із японської АЕС. У відомстві терміново поставили завдання посилити радіаційний контроль за транспортними засобами, продуктами харчування та іншими товарами, що ввозяться на територію України з-за кордону.