"Щодо майбутнього Еx.ua, то одним із розумних шляхів може бути поступова легалізація цього інтернет-ресурсу з тим, аби знову не провокувати хвилю суспільного невдоволення в Україні від його закриття", - зазначив він.

Волошин згадав приклад YouТube, на якому спочатку все розміщувалося без врахування інтересів правовласників – а зараз правовласник, побачивши на ресурсі оригінал свого продукту, може вимагати у керівництва відеохостингу прибрати це чи запровадити плату за перегляд.

"Суть у тому, що правовласник починає з якогось моменту отримувати гроші. Від безкоштовного нелегального скачування можна поступово перейти до ліцензійного, за невелику плату", - вважає радник віце-прем'єр-міністра.

За словами Волошина, на всіх зустрічах у Вашингтоні його запитували, чому Україна знову відкрила Еx.ua. Він пояснив, що влада була змушена дослухатися до громадської думки, "і це свідчить про демократію".

Нагадаємо, 31 січня 2012 року повідомив керівника прес-служби МВС України Сергій Бурлаков заявив, що популярний в Україні файлообмінник Еx.ua закрили.

А вже 15 червня 2012 року Міністерство внутрішніх справ повернуло власникам файлообмінного ресурсу сервери.