Однак навіть перебуваючи на піку форми, хорват, зріст якого 208 сантиметрів, так жодного разу і не зміг переграти Рафаеля Надаля. Не вдалося Карловічу зробити це і в чвертьфіналі турніру в Індіан-Веллсі. Хоча спроба була непоганою. Перший сет завершився з рахунком 7-5 на користь Іво. Втім балканець перемогою в першому сеті лише розлютив першу ракетку планети.

В другій партії Надаль розтрощив суперника з рахунком 6-1. У вирішальній партії Карловіч опирався як міг, використовуючи свою основну зброю - потужну подачу. Дотягнув до тай-брейка, а тут уже був змушений капітулювати - 7-9. У півфіналі Надаль зіграє проти Хуана Мартіна Дель Потро.

Три сети знадобилося, щоби вибороти путівку до півфіналу Індіан-Веллсу і Марії Шараповій. Росіянка здобула впевнену перемогу в першому сеті матчу проти китайської тенісистки Шуай Пенг - 6-2. Перемогти в другій партії сибірській сирені завадила недовга втрата концентрації. Замість того, щоби на власній подачі перевести гру на тай-брейк, Шарапова подарувала глядачам третій сет протистояння.

Тут тріумфувати Марії допомогла вдала гра на прийомі. Із п'яти геймів на власні подачі Пенг виграла лише один. 6-2, 5-7, 6-3. В півфіналі Шарапова зустрінеться з першою ракеткою планети Каролін Возняцкі з Данії.