Чому Україні досі не дали далекобійну зброю: військовий експерт сказав, чого бояться партнери
Впродовж багатьох місяців Україна просить західних партнерів надати нам далекобійну зброю. Проте наразі позитивного рішення щодо цього питання немає.
Військовий експерт Павло Нарожний припускає, що наші союзники бояться ескалації конфлікту. Про це він сказав в ефірі 24 каналу.
До теми Броньований та маневрений: що відомо про Spartan FV 103, який вже трощить окупантів на полі бою
ЗСУ звільнять свої території й без далекобійних ракет
За словами Нарожного, наші союзники вважають, що якщо дадуть ракети, які стріляють на відстань 85 кілометрів, ними українці досягнуть усіх поставлених цілей – звільнення територій України до стану 1991 року. Сьогодні усе так і відбувається.
"Ізюм, Лиман, Херсон і далі по списку. На морі ми також перемагаємо, що доводить ліквідація крейсера "Москва" та вибух "Адмірала Макарова". Ми системно йдемо вперед. Дійсно, якби партнери надали б нам ті самі ATACMS – ми йшли б значно швидше", – акцентує Нарожний.
Однак відповідь Москви, зауважує військовий експерт, не змусила б на себе чекати. Можливо, це був би удар тактичною ядерною зброєю.
Тому наші партнери вважають, що м'ясорубка, яка перекручує "чмобіків" на фарш – вона працює нормально, прискорюватися не треба. Ще пів року, ЗСУ усіх перемелють, і спротиву не буде. А розігрівати та надавати більш потужну зброю – поки виглядає так, що вони робити цього не будуть,
– відзначає Нарожний.
Сьогодні весь світ усвідомлює, що перемога буде за Україною. Питання лише в тому, якою буде її ціна. Ми говоримо про шалену кількість загиблих окупантів, але не знаємо наших втрат. Люди гинуть щодня.
"Якби нам дали цю далекобійну зброю – цих загиблих було значно менше. Чому її не дають? Це питання найвищого політичного польоту. Моя точка зору така, що союзники могли б дати, але не дають, тому що бояться ескалації конфлікту", – підсумував Павло Нарожний.
Якої зброї не вистачає ЗСУ і чому США не хочуть її дати: дивіться відео
Військова допомога Україні: останні новини
- Україна отримає ППО Hawk та ракети до цих установок. За словами речника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, ці системи є застарілими, однак мають більш-менш потрібну дальність, щоб перекрити нам певні ділянки. Поряд з цими комплексами ми маємо Iris-T та NASANS, які вже на бойовому чергуванні.
- Раніше США запевняли, що Україні не передаватимуть безпілотники Gray Eagle. Однак після того, як ЗСУ блискавично звільнили Херсон, у Вашингтоні знову заговорили про варіант надання цієї потужної зброї.
- До України прибули перші зенітні ракетні комплекси NASAMS. Вони вже працюють на фронті, прикриваючи наше небо від російських загарбників.
- Литва передала нашим захисникам 12 одиниць бронетранспортерів М113. Відомо, що 10 з них оснащені 120-міліметровими самохідними мінометами й 2 – радіолокатором управління вогнем.
- Найближчим часом Швеція має ухвалити рішення про передачу Україні новітніх систем озброєння. Може йтися, зокрема, про артилерійські системи Archer.