Після звільнення Херсона в адміністрації президента почали розглядати варіанти надання безпілотників Gray Eagle, хоча раніше у Вашингтоні говорили, що не надаватимуть їх.

Зверніть увагу США ввели санкції проти тих, хто допомагає Росії у війні проти України

Що ускладнює передання безпілотників

За даними ЗМІ, у США зараз розглядають питання модифікації безпілотника Gray Eagle. Річ у тім, що у США побоюються того, що росіяни можуть збити безпілотник та вивчити його. Американські чиновники, з якими спілкувалося видання відзначили, що у Gray Eagle є певні деталі, потрапляння в руки росіян яких було б небезпечним. Уточнювати, про що саме йде мова, чиновник відмовився.

То ж, ймовірно, модифікація стосуватиметься саме того, як замінити ті елементи, потрапляння яких до росіян було б небажаним. Та модифікація потребує часу, то ж в найближчій перспективі США не надаватимуть Gray Eagle, поки тривають роботи над змінами технологій.

Варто відзначити, що ще у березні видання The Wall Street Journal повідомляло, що секретні компоненти озброєння вилучили з переносного ЗРК Stinger, перш ніж передати Україні. То ж досвід певних змін та свого роду модифікацій через побоювання потрапляння технології у руки росіян у США вже є.

Однак і побоювання щодо ескалації, які були раніше, у США також залишаються. Хоча факт роботи над безпілотниками для перспективи їхньої передачі після звільнення Херсона показують, що сила ЗСУ вражає не тільки українців, але й наших партнерів.

Відзначимо, що напередодні у Вашингтоні озвучували позицію, що надання безпілотників Gray Eagle може призвести до ескалації, адже безпілотник має середню дальність – до 370 кілометрів. Тобто тут ситуація, як і з ракетами ATACMS – США мають побоювання, що ця зброя може бути використана для ударів по Росії, чого у Вашингтоні не бажають.

Що відомо про безпілотник Gray Eagle


Це багатоцільовий тактичний безпілотний літальний апарат зі збільшеною дальністю польоту розроблений на замовлення Армії США на основі MQ-1 Predator. Розробка почалася у 2002 році й з того часу безпілотник зазнав численних модифікацій.
Основні характеристики:
довжина – 8,5 метра;
висота – 2,1 метра;
розмах крил – 17 метрів;
радіус дії – 370 кілометрів;
максимальна швидкість – 250 кілометрів на годину;
тривалість польоту – до 36 годин (на висоті до 7 620 метрів);
максимальна висота польоту – 8 850 метрів;
Безпілотник здатен переносити одночасно 4 крилаті ракети "повітря-поверхня" AGM-114 Hellfire та керовані авіаційні бомби GBU-44/N Viper Strike на 4 підкрилових пілонах.
Джерело: АрміяInform

Варто переглянути – попередній пакет допомоги від США для України: дивіться відео