Чоловік сподівається, що його дочка та син добре вестимуть справу.

Компанія Консенів виготовляє різноманітні рамки - від звичайних дерев’яних до різьблених позолочених. В компанії працює понад 90 людей. Обіг коштів перевищує 7 мільйонів євро.

“Ми виготовляємо багато рамок для галерей, як сучасного так класичного мистецтва. Нашими клієнтами є старі майстри, музеї, приватні колекціонери. Всі вони приходять до нашого крамниці”, - каже син керівника компанії Фрідріх Консен-молодший.

Виготовлення рамки може тривати до 15 годин. За цей час вона пройде через безліч рук. Цю рамку готують до позолоти.

Компанія може похвалитися, що її рамки прикрашають картини відомих художників.

“Ми виготовляли рамки для робіт Маттіса, Пікассо, Сезанна, Руссо. Це одні з найяскравіших прикладів”, - каже син керівника компанії Фрідріх Консен-молодший.

Ця рамка коштує близько тисячі євро. Але такою дорогою її робить не золото.

“Зняти усе золото з наших рам не так вже й важко. Ми отримуємо до 10 квадратних метрів золотого листа з одного грама золота. Насправді що ціниться - це робота. Кожен елемент доводиться наносити вручну”, - каже син керівника компанії Фрідріх Консен-молодший.

Родина Консенів почала виготовляти рамки понад 150 років тому.

Заснував компанію Фрідріх Готтліб Консен. Він постачав рамки двору німецького кайзера. Втім, були в компанії і важкі часи. Під час Другої світової війни кілька фабрик було знищено.

Непевним для компанії був і період останньої економічної кризи. Адже через скруту люди на мистецтві почали економити. Знизились і ціни на аукціонах.

“Потрібно щось придумати і знайти якесь рішення, коли у вас падають продажі. Ви повинні знати, що робити, адже ви несете відповідальність не тільки за себе, а й за своїх працівників. Ми мусите захистити їхнє право на працю, якщо можете. Думаю, щоб там не було, люди все ж не відмовлятимуться від красивих речей”, - каже син керівника компанії Фрідріх Консен-молодший.

Наприклад, від роботи Пікассо середини XX сторіччя. Звичайно ж у рамці компанії Conzen.