Обурлива публікація про тимчасово окупований півострів Крим з'явилася у виданні Expressen. Там півострів називають "раєм для російських туристів, який і залишається ним попри війну".

Цікаво В Україні судитимуть директора-пропагандиста Russia Today

Що не так із публікацією шведського видання

У матеріалі видання йдеться про те, що попри удари України по цілях окупантів у Криму, окупований півострів залишається найбільш доступним місцем для відпочинку росіян, адже ціни на готелі там знизилися на 50 – 60%. Це виглядає абсурдно, адже як може йти мова про відпочинок на окупованій території громадян країни, яка провела незаконну анексію?

У самому ж сюжеті росіяни розповідають про те, що їх "захищає" окупаційна армія і відпочинок на українській території їм дуже подобається.

Скандальний сюжет шведського ЗМІ
Скандальний сюжет шведського видання / Скриншот

Цей сюжет одразу привернув увагу активістів, адже журналісти видання взагалі забули згадати про кілометрові черги на Керчинському мосту, показати знищені авіабази окупантів, чи розповісти бодай якусь альтернативну інформацію від західних ЗМІ. Усе це видання Expressen проігнорувало. Андреас Нільсон – один із активістів, який активно бореться з проявами російської пропаганди в Швеції – у коментарі 24 каналу розкритикував дії видання і зазначив, що росіяни намагаються боротися з тими, хто протидіє дезінформації в країні.

Ми бачили чимало випадків, коли ЗМІ називали Крим російською територією. Більшість людей реагують, але це такі випадки є тривожним знаком про невігластво та брак поваги з боку багатьох представників ЗМІ. Сьогодні до моїх колег звернувся хтось, хто хотів попередити їх про мене, сказавши, що я заохочую вбивство російських дітей. Ми знаємо, що росіяни не відводять очей від нас, хто стоїть на боці України,
– наголосив Нільсон.

Крім того, напередодні інше шведське видання – SVT, опублікувало репортаж про Херсон із наративом про те, що в окупованому місті нібито "не все так однозначно", бо деякі люди навіть отримують російські паспорти. Це викликало обурення у шведів, через що видання розкритикували. Через це редакції довелося просити вибачення, у той час група активістів навіть подала скаргу до рецензійної комісії за репортажі SVT про Херсон і Крим.

Цікаво – росіянка у Молдові влаштувала істерику, бо її не пустили в клуб: дивіться відео