Позицію висловив міністр культури Олександр Ткаченко. Він додав, що ніхто в світі б собі не дозволив влаштовувати такий дрифт у підтвердженій буферній зоні ЮНЕСКО.

До теми Без огороджень та дозволу: на Софійській площі Києва дрифтували авто Red Bull – відео

"Уявіть собі таке, наприклад, у Ватикані – на площі Святого Петра – або перед собором Нотр-Дам де Парі", – написав Ткаченко.

Він впевнений, що якби й таке сталось – усі учасники перегонів і організатори рекламних зйомок були б покарані. Щонайменше, заплатили б штрафи.

Ткаченка обурили 3 речі

Міністр зауважив, що бруківку вже відмивають від слідів, які залишили автомобілі. Однак річ навіть не у цьому.

По-перше, жахливе, неналежне ставлення до нашої культури. По-друге – ставлення до безпеки людей довкола. По-третє – до законодавства України,
– сказав Ткаченко.

Ткаченко вже звернувся до Нацполіції та Київської міської державної адміністрації із проханням детально розслідувати ситуацію.

Зокрема, обставини з'ясовують і в Мінкульті. "Очевидно, що це є приводом, щоб наше міністерство мало важелі накладати штрафи або заборону, якщо таке відбуватиметься біля історичних пам'яток", – підсумував міністр.

Дрифт Red Bull на Софійській площі: головне

  • Подія трапилась зранку 10 серпня – на Софійській площі у Києві дрифтувати автомобілі компанії Red Bull.
  • Все відбувалось у пішохідній зоні. Ба більше – не було навіть спеціальних огороджень.
  • У КМДА запевнили, що дозволу на це ніхто не давав. Однак ексміністр екології Ігор Шевченко впевнений, що дозвіл отримали від заповідника "Софія Київська".
  • Як відомо, проводили рекламні зйомки Red Bull.
  • Кияни обурюються на сторінках Red Bull та пишуть гнівні коментарі.