"Лише протягом червня ми зафіксували 15 випадків утисків свободи слова в Україні: це і перешкоджання журналістській діяльності, напади на журналістів, тиск на них. Якщо порівняти минулорічну ситуацію щодо перешкоджання журналістській діяльності з нинішньою, то рiк тому в перший місяць літа взагалі не було таких випадків. За весь 2011–й мали їх 35. Тобто відбулося дуже різке погіршення стану свободи слова", - розповіла представник організації Оксана Романюк.

"Репортери без кодонів" стурбовані інформацією про узгодження програми, яку здійснюють на замовлення Першого національного телеканалу, з офіційним позаштатним радником Адміністрації Президента, політтехнологом Ігорем Шуваловим. А також щодо заяви міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка про необхідність урегулювання доступу громадян до інтернету і заявою першого заступника голови КМДА Олександра Мазурчака про намір влади подавати судові позови за поширення необ'єктивної інформації про ЄВРО-2012.

Оксана Романюк відзначає, що з початку року було побито вісім журналістів, зокрема, у Києві. А у рейтингу найнебезпечніших міст для журналістів, за її словами, лідирує Донецьк, де в січні 2012 року побили трьох журналістів і блогера-правозахисника.

Поміж того, вона зазначає, що перед виборами до Верховної Ради "Репортери без кордонів" очікують збільшення тиску на ЗМІ та зростання цензури.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що автора скандального фільму про Лук’янівське СІЗО "Тюрма №1" Костянтина Усова розшукує Прокуратура Києва. Сам журналіст телеканалу ТВі зараз перебуває за кордоном.

"Прокуратура звернулася до ТВі з вимогою надати інформацію про моє місцезнаходження", — написав на своїй сторінці у Facebook журналіст.