Річка Туманна тече вздовж кордону Китаю та Північної Кореї, а також Росії. Потім вона впадає в Японське море. Кремлю потрібна ця домовленість, аби заручитися більшої підтримкою Пекіна та Пхеньяна щодо війни в Україні.

Дивіться також Небезпечний візит: для чого Путін поїхав до КНДР

Доля ріки Туманної в руках Росії, Китаю та КНДР

Наразі китайські судна можуть вільно плавати по річці лише до села Фанчжуань, на сході провінції Цзілінь. Далі для проходу 15-кілометрової ділянки до Японського моря потрібен дозвіл від Росії та Північної Кореї.

У спільній заяві після нещодавнього саміту ватажки Китаю та Росії – Сі Цзіньпін та Владімір Путін – наголосили на необхідності "конструктивного діалогу" з Північною Кореєю щодо річки Туманної.

Де протікає річка Туманна: дивіться на карті від Google maps

Історично Китай володів цією територією до 1860-х років, коли її захопила Російська імперія. Пекін неодноразово закликав Росію та Північну Корею дозволити своїм суднам плавати до Японського моря, пропонуючи створення спеціальної економічної зони вздовж річки.

Дивіться також Москва у нього на гачку, – Піонтковський пояснив мотиви Китаю

Останнім часом Росія почала змінювати своє ставлення до цієї ідеї через зростання залежності від Китаю у торгівлі. Особливо – після західних санкцій через вторгнення в Україну у 2022 році. Крім того, збільшився експорт енергії до Китаю та імпорт електронних компонентів і автомобілів.