Росіяни поширили у мережі "феєричні кадри" нібито відзняті на відеореєстратор жінкою, яка буцімто обігнала колону ЗСУ і через це її "залякував" український боєць, повідомляє 24 Канал. Однак якщо взяти до уваги ідентифікацію місця зйомки, то виходить, що українські війська уже десь між Донецьком та Макіївкою.

Зверніть увагу Російські військові чують "еротичні голоси", які закликають їх здаватись, – Рогозін

Епічний фейк або історія провалу росіян

Уранці 27 березня весь російський сегмент інтернету буквально розривали кадри, де буцімто боєць ЗСУ погрожує жінці з дитиною, бо та "намагалася обігнати колону". Та росіяни не врахували кілька моментів:

  • Використання відеореєстраторів під час війни заборонене, а опубліковані кадри саме зняті на нього. Якби навіть припустити, що це були українські військові, то на таке вони б увагу точно звернули;
  • Кузов автівки, яка представлена як нібито українська – виготовлена в Росії і такі ніколи не завозили до України;
  • Місце зйомки відео легко ідентифікувати, що зробили спеціалісти, які визначили, що відео зняте у Гірницькому районі Макіївки біля Донецька. Пропагандисти, здається, так вірять в ЗСУ, що вже впевнені в тому, що вони звільнили Донецьк і тримають курс на Макіївку.

Сценарій відео від пропагандистів доволі типовий – "злий україномовний військовий ЗСУ залякує російськомовну жінку й змушує її розмовляти державною мовою". Цікаво, що в актора, який грав нібито бійця ЗСУ українська звучить майже добре, однак помітні огріхи можна почути.

Фейк росіян про "залякування" від ЗСУ: дивіться відео

А потім настало прозріння. Спершу в мережі ідентифікували місце зйомок цього відео. Слідом за тим навіть найбільш затяті пропагандисти почали визнавати – це фейк. Однак один із найбільших пропагандистів-воєнкорів каже, що горе-монтажери просто так вчаться. Інші ж шукають виправдання.


Пропагандисти самі спростовують це відео / Скриншот


Місце зйомок, яке ідентифікували росіяни / Скриншот


Місце зйомок фейку на карті Донеччини / Колаж 24 Каналу

Поки пропагандисти спростовували фейк, російське МЗС вирішило його поширити, звинувачуючи українців у нацизмі – типово для Кремля. Щоправда, його згодом видалили. Однак інтернет усе пам'ятає.


Російське МЗС поширило цей фейк / Фото з мережі

Таким чином спроба дискредитувати українців з боку росіян перетворилася на чергову ганьбу для загарбників.