Видання посилається на європейських посадовців і українського високопосадовця. Зазначають, що Кремль змусив тисячі мігрантів та іноземних студентів воювати проти України. Зокрема, додаткову живу силу ворог використав для наступу на Харківщині.

Дивіться також У Путіна закінчується час для прориву в Україні, – Bloomberg

Європейські посадовці зазначили, що російські чиновники все частіше погрожують не продовжувати візи африканським студентам і молодим робітникам, якщо вони не погодяться приєднатися до армії.

Африканців змушують воювати

Ба більше, джерело повідомило, що Кремль вербує засуджених зі своїх в'язниць, а деяких африканців, які перебувають у Росії за робочими візами, затримують і ставлять перед вибором: депортація чи участь в бойових діях. При цьому деякі з них змогли підкупити російських чиновників, аби залишитися в країні та уникнути військової служби.

Практику відправки мігрантів і студентів у бій під примусом Росія веде з початку війни. Серед них особливо великі втрати, оскільки їх все частіше залучають до наступальних маневрів для захисту більш підготовлених підрозділів.

Іноземці, яких залучає Росія, потраляють у полон

Український високопосадовець розповів, що серед полонених, яких ЗСУ беруть у полон, зросла кількість іноземних бійців. Особливо часто серед них зустрічаються африканці та непальці.

"Росія проводить глобальну кампанію з вербування іноземних найманців у щонайменше 21 країні, в тому числі в кількох країнах Африки", – свідчать дані розвідки.

Їм пропонують вигідні бонуси у разі підписання контракту та зарплати. Вербують особливо часто мігрантів і студентів, які раніше шукали роботу в Росії, а в деяких випадках заманюють людей обіцянками прибуткової роботи, перш ніж відправити їх на фронт.

Видання зазначає, що здатність Росії мобілізувати значно більшу кількість військ може стати важливим фактором у війні проти України.