Росіяни використали "Циркон" під час масованої атаки 7 лютого, вдаривши ним по Києву. "Циркон" – новітня гіперзвукова розробка, покликана вражати кораблі. 24 Канал зібрав, що відомо про російські ракети "Циркон".

Дивіться також Якщо по Києву запустили "Циркон", то перед НАТО постає гостре питання

Росія вдарила "Цирконом" по Києву: що говорять експерти

Експертами КНДІСЕ проводиться дослідження російських ракет, якими ворог 7 лютого 2024 року атакував Україну. За попередньою інформацією, дійсно маємо наявний факт використання ракети 3М22 "Циркон". Про це свідчить маркування на частинах та уламках, ідентифікація вузлів і деталей, особливості відповідного типу зброї. Ракета спрямовувалась у зону, де немає військових об'єктів, постраждала цивільна інфраструктура та мирні люди,
– написав Олександр Рувін.

Характеристики ракети "Циркон":

  • дальність – 600 – 1500 кілометрів;
  • швидкість до 8 – 9 Мах;
  • маса бойової частини близько 300 – 400 кілограмів;
  • довжина – 10 метрів.

Цю протикорабельну гіперзвукову крилату ракету взяли на озброєння у січні 2023 року, але інформації про неї небагато. Що цікаво, директор КНДІСЕ зауважив: зброя не відповідає тактико-технічним характеристикам, про які заявляли росіяни.

Експерти встановили, що Росія вдарила по Києву ракетою "Циркон": дивіться відео

Як установили, що це саме "Циркон"

Хоча мікроелектроніка погано збереглася, дослідники визначають склад металу з фрагментів корпусу ракети та термоізоляційних матеріалів. А найголовніше – є специфічні елементи, характерні саме для "Циркону". На частинах і уламках реактивного двигуна та рульових механізмів є маркування, притаманні саме цій ракеті.

Ракета 3М22 "Циркон" складається з комплектувальних вузлів, що позначаються відповідним маркуванням 3Л22, 3В22 тощо, тобто літера може відрізнятися, але загальне маркування для ракет – 3М22. На кількох уламках шляхом лазерного гравіювання та методом тиснення виконано надпис 3Л22, що свідчить про конкретний вузол з конкретного виробу. Крім того, болти на рульових механізмах мають маркування у вигляді цифр 26, що є особливістю "Циркону",
– ідеться в повідомленні.