За даними видання, найбільш вразливими до української ППО, артилерії та мобільних груп виявились саме російські Ка-52. Саме тому Москва змінила тактику.

Читайте також Путін готується до тривалої війни, але еліта Росії не вірить у перемогу, – Reuters

Що відомо про втрати росіян у вертольотах

11 бригад і полків військово-повітряних сил Росії налічують орієнтовно: 100 Ка-52, 80 Мі-28 та 150 Мі-24. Вони вціліли у важкій війні,
– мовиться у повідомленні.

За даними видання, ці 330 гелікоптерів, які зараз перебувають на озброєнні Росії, – це те, що залишилося після того, як українці з лютого 2022 року збили щонайменше 30 Ка-52, 11 Мі-28 та 11 Мі-24.

"Це восьма частина довоєнних сил (Росії – 24 Канал)", – повідомило видання.

Яку тактику почали застосовувати росіяни на війні в Україні

Російські Ка-52, відомі як "Алігатори", виявилися найбільш уразливими. Причому не тільки до ППО України, а й до артилерії та мобільних груп, що знищують ворожу авіацію до її зльоту.

Після цього росіяни нібито почали використовувати в одному польоті декілька різних моделей гелікоптерів. Роблять це для того, щоб забезпечити так званий дублюючий захист від українських ракет класу "земля – повітря".

У Росії заявляли, що їхня "змішана" тактика бойових вильотів пояснюється тим, що:

  • Ка-52 мають захист від ракет з лазерним та інфрачервоним наведенням;
  • Мі-28 – від ракет з радіолокаційним наведенням.

Мовляв, тільки працюючи у парі, ця авіація може прикривати один одного від широкого спектра керованих ракет.

Авіація росіян: останні новини

  • Іноземна преса заявила, що Росія накопичує літаки та вертольоти на кордоні з Україною та готується кинути їх у бій. За даними західної розвідки, Путін готується застосувати у війні свої літаки та вертольоти, щоб підтримати наземний наступ.
  • Під час зустрічі у форматі "Рамштайн" міністр оборони США Ллойд Остін підкреслив загрозу, яку становлять значні військово-повітряні сили Росії, що залишилися.
  • Саме це спонукало союзників України зробити пріоритетом швидку доставку систем ППО та артилерійських боєприпасів Києву.
  • Військовий аналітик та майор запасу Нацгвардії, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман уточнив, що Кремль зосередив орієнтовно 400 літаків і 300 гелікоптерів біля кордону з Україною. Детальніше про це – читайте тут.