Відео опублікували зранку 12 березня після того, як російські телеграм-канали почали заявляти про постріли в Бєлгородській області. У зверненні легіон "Свобода Росії" наголосив, що "росіяни житимуть вільно".

Дивіться також Знищили прикордонників ФСБ і "Урал": у РДК показали кадри рейду на Брянщину

Легіон "Свобода Росії" опублікував відео, у якому зробив низку важливих заяв. Зокрема, добровольці наголосили, що мріють про вільну Росію, у якій не буде диктатури Владіміра Путіна. Однак у легіоні не лише мріють, а й докладають зусиль для цього.

Ми відбиратимемо у режиму нашу землю сантиметр за сантиметром. Росіяни спатимуть спокійно, не боятимуться дзвінка у двері, будуть без побоювання говорити, що думають. Росіяни голосуватимуть за кого хочуть, а не за кого "повинні". Росіяни житимуть вільно,
– наголосили в легіоні.

Заява легіону "Свобода Росії": дивіться відео

У зверненні легіон "Свобода Росії" наголосив, що окупанти раділи, коли російські авіабомби завдавали ударів по цивільній інфраструктурі Харківщини. У Кремлі також мовчали, коли під обстрілом опинялися прикордонні регіони, а під час мобілізації громадян Росії – "Москва сміялася".

Ми приходимо не для того, щоб вбити, стерти, знищити чи покарати. Ми йдемо, щоб звільнити вас від злиднів, бідності й страху. Звільнити від диктатури терористичної організації, яка захопила владу. Дати вашим дітям нормальне та цивілізоване майбутнє,
– заявили в легіоні.

Зранку в мережі почали з'являтися дописи, що в Бєлгородській і Курській областях лунають вибухи. У російських телеграм-каналах повідомляли про звуки автоматних черг, а також опублікували відео, як танк із синім прапором заїхав у одне з прикордонних сіл.

Автоматні черги в прикордонних російських населених пунктах: дивіться відео

Танк у російському селі: дивіться відео

Згодом у легіоні "Свобода Росії" опублікували відео, як перетинали російсько-український кордон.

Танк легіону перетинає кордон: дивіться відео

Як пишуть у мережі, Російський добровольчий корпус, легіон "Свобода Росії" та Сибірський батальйон нібито проводять операцію на території Росії – в Бєлгородській та Курській областях. До речі, Сибірський батальйон також опублікував відео бою на території Росії.

Сибірський батальйон прийняв бій на території Росії: дивіться відео

Як повідомив у коментарі 24 Каналу представник Головного управління розвідки Андрій Юсов, нині на території Росії, імовірно, може відбуватися операція кількох підрозділів.

Легіон "Свобода Росії", РДК і Сибірський батальйон на території РФ діють як самостійні підрозділи, оскільки складаються з громадян РФ. Вони, зрештою, знаходяться у себе вдома. Ймовірно, зараз відбувається спільна операція даних підрозділів на території так званої РФ,
– прокоментував Юсов.

Варто додати, що це не перший рейд російських добровольців. Улітку 2023 року вони провели успішну спецоперацію, у межах якої змогли зачистити територію площею 30 квадратних кілометрів.