Зокрема військові просять розібратись із усуненням від участі у президентських виборах тренера російської збірної з боротьби Дзамболата Тедеєва.

"У серпні 2008 року ми, солдати і офіцери батальйону "Схід", згідно з Вашим рішенням, брали активну участь в операції з примусу Грузії до миру. Ми прийшли до своїх братів і сестер з Південної Осетії, щоб допомогти їм у боротьбі з грузинською агресією. Нас захоплено зустрічав народ цієї багатостраждальної республіки, і ми вірили, що принесемо на цю землю мир і спокій", — йдеться у відкритому листі, текст якого цитує "Газета.Ру" з посиланням на "Ехо Москви".

Бійці батальйону "Схід", як відомо, зіграли вирішальну роль у військових діях на території Південної Осетії.

У звернення військовослужбовців йдеться про те, що народ Південної Осетії тепер піддається репресіям з боку власного керівництва.

"Наші сподівання на добре життя народу Південної Осетії не виправдались. Тепер населення піддається репресіям вже з боку свого керівництва", — пишуть солдати.

Нещодавно на територію республіки не були допущені декілька делегацій з Росії. При цьому на пропускному пункті на російських громадян направляли зброю. Вони піддавалися погрозам і приниженням. Напередодні виборів, які пройдуть 13 листопада, республіка Південна Осетія з вини чинної влади опинилася на межі громадянської війни.

Як повідомлялось, у жовтні в республіці вибухнув скандал через те, що ЦВК відмовилась реєструвати головного тренера російської збірної з вільної боротьби Тедеєва кандидатом в президенти — через це у будівлі уряд сталися безлади за участю прихильників Тедеєва і тих, хто перебуває у збройних структурах Південної Осетії.

Повідомлялось про те, що будинок Тедеєва оточений озброєними людьми. Влада спростовували ці повідомлення, запевняючи, що це озброєні прихильники самого Тедеєва. Через цей конфлікт влада Південної Осетії навіть закрила в’їзд до республіки для громадян Росії.

Родичі Тедеєва обіцяли перекрити трасу, що зв’язує Цхінвалі і Владикавказ, якщо не буде відновлено сполучення між Північною і Південною Осетією. Пізніше це рішення скасували.