Цьогоріч увазі публіки та критиків запропонують надзвичайно амбітну програму. У конкурсі за головну нагороду змагатимуться, традиційно, 23 стрічки, але в позаконкурсних рубриках від нового матеріалу аж зашкалюватиме, обіцяють організатори.

”Наш фестиваль - частина Венеційського Бієнале. Тому, ми підібрали дуже мистецьку та творчу програму. Цьогоріч тут представлятиметься багато фільмів тих кінотворців, які прийшли у кінематограф із музики, театру чи візуальних мистецтв”, - каже директор Венеційського кінофестивалю Марко Мюллер.

Фільмом-відкриттям обрали нову роботу Даррена Аронофскі - "Чорний лебідь". На стрічку, головні ролі в якій виконали красуні Наталі Портман та Міла Куніс, покладають особливі сподівання. Адже, минулоріч Аронофскі вдалося здобути Золотого лева - за фільм "Рестлер".

”Даррен Аронофскі - це завжди прекрасно. Цьогоріч він привозить до Венеції свою стрічку "Чорний лебідь". Цей фільм можна сміливо назвати центральним пунктом нашої програми. Ми сподіваємося чогось дуже видовищного, розважального, цікавого та мистецького”, - каже директор Венеційського кінофестивалю Марко Мюллер.

Цьогоріч, всупереч традиціям, 23-тю стрічку-сюрприз назвали ще до початку фестивалю. Це робота польського кінокласика Єжи Сколімовського. Його фільм "Обов'язкове вбивство" розповідає про афганця-таліба, який втікає з американського полону. У конкурсі домінують Сполучені Штати - свої фільми привезли Софія Коппола, Келлі Райхард, Вінсент Галло, Джуліан Шнабель. Вистачає і світових кінокласиків - Франсуа Озон, Такаші Мііке, Том Тиквер, Абдель Кешіш.

”Є багато сміливих, солідних фільмів з південної Америки. І звичайно ж, як завжди, будуть широко представлені два найрозвинутіші кінорегіони світу - Сполучені штати та Азія”, - каже директор Венеційського кінофестивалю Марко Мюллер.

Венеційський фестиваль вважається найпрестижнішим після Каннського. Однак, після світової фінансової кризи його позиції дещо похитнулися. Так, наприклад, американські продюсери воліють везти свої фільми не за океан а в Канаду - на фестиваль у Торонто.

”Кінофестиваль у Торонто - один з наших головних конкурентів. Але у Торонто наголос ставиться на розкритті ринкового потенціалу фільмів. А у нас увага звертається насамперед на мистецькі, естетичні якості картин”, - каже директор Венеційського кінофестивалю Марко Мюллер.

Цьогорічне журі у Венеції очолив культовий американський режисер Квентін Тарантіно. Свято кіно на набережній Лідо триватиме 10 днів - з 1 по 11 вересня.