Всі крапки над "і" розставив представник головного управління розвідки МО України Андрій Юсов в ефірі телемарафону, передає 24 канал.

Важливо Не схилятиме до вступу у війну: Арестович назвав цілі поїздки Путіна до Лукашенка

Наразі в Головному управлінні розвідки України не бачать ознак формування ударних груп для нового наступу росіян. Але це не означає, що такої загрози немає.

Ні, станом на цей момент ми цього не бачимо (формування ударних груп для нового наступу – 24 канал) і не констатуємо, але це не означає, що такої загрози немає. Якщо така загроза буде, ми володітимемо такою інформацією. На цей час у Росії не готові до нового повномасштабного наступу,
– зазначив Юсов.

Він також зазначив, що Україна вже живе в умовах повномасштабного вторгнення. Тому мовиться не тільки про новий наступ, а й про нові операції у межах цього повномасштабного наступу.

Раніше радник Офісу Президента Олексій Арестович зазначив, що російські окупанти активно готуються зробити щось до річниці початку війни, яка буде вже за 2 місяці. Однак Захід вже попереджає, що цього робити не варто.

Що раніше казали про загрозу нового наступу Росії

Ще 15 грудня заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що кінцевою метою Росії є "повне завоювання і контроль над Україною". А Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний наголосив, що Росія прагне тимчасово змусити Україну погодитися на припинення бойових дій, щоб зібрати нові ресурси та підготуватися до нових наступальних операцій в майбутньому.

У цьому контексті Залужний припустив, що такий наступ може відбутися вже в січні, в гіршому випадку, і в березні, в кращому випадку. Головнокомандувач ЗСУ також зазначив, що цей новий наступ може мати форму ще однієї механізованої атаки на Київ з білоруської території.

Однак і військові експерти, і аналітики переконують, що малоймовірно, що російські війська будуть більш успішними в атаці на північ України взимку 2023 року.