Через цю справу суддя Гольник стала відома на всю країну. Бо якось нетипово для української судової системи, вона не лише відмовилася від хабара, а ще й звернулася до поліції та прокуратури і заявила, що її намагаються підкупити.
Читайте также: Аби підтримали на виборах: кому "на руку" звірячі атаки на активістів
Слідчі підтримали чесну суддю і доручили їй вести відеозйомку розмов із заступником мера на приховану камеру. Що суддя і почала робити. Як виявилося, під час цих зустрічей, заступник міського голови клопотався не для себе. Він прийшов як посередник попросити про закриття справи проти мера Полтави Олександра Мамая.
Олександр Мамай
Справа раніше була порушена через те, що мера підозрювали в незаконному виділенні землі своїй родичці. Але на розгляд справа потрапила до принципової судді Гольник, яка ніяк не хотіла робити виняток для міського голови і справу закривати. Бо, чомусь, страшно таке уявити, десь почула, що перед законом всі мають бути рівні. І ось мер Мамай спочатку сам спробував переконати суддю закрити справу. Коли в наполягання мера Полтави не спрацювало, Олександр Мамай відправив свого заступника Дмитра Трихну домовлятися про закриття справи за гроші.
Лариса Гольник
Суддя гроші не взяла, але записала всі розмови на приховану камеру і відео, і разом із заявою про злочин передала до прокуратури, а остання швидко провела слідство, і передала провадження до суду. Три роки ця справа розглядалася в Полтавському суді. Якщо ви думаєте, що колеги по роботі підтримали чесну суддю Гольник і схвалили її вчинок, то помиляєтесь.
Її фактично позбавили можливості слухати справи і ледь не вигнали з роботи. "Замість схвалення та подяки" – ось що сказав про викривальний вчинок судді її начальник – голова районного суду Полтави Олександр Струков. Отже, чесна суддя пішла проти колективу. Не дивно, що інший колега судді Гольник, який слухав справу про її підкуп, теж так думає.
І спочатку цей суддя визнав, що мер Полтави Олександр Мамай ні до чого не причетний, а тому всі звинувачення проти нього зняв. Бо, мовляв, мер особисто нікому гроші не пропонував. Але в справі залишився ще заступник мера Дмитро Трихна, який, як видно на записах, хабар пропонував не соромлячись. Ось по ньому і йшло слухання справи останні два роки. А днями полтавський суддя Куліш поставив крапку в історії Трихни.
Дмитро Трихна та Лариса Гольник
Справу проти заступника мера закрили. Всі звинувачення з нього зняли, оскільки, як йдеться у рішенні, суддя Гольник не мала права брати участь в оперативно-розшукових заходах правоохоронців і вести документування на приховану камеру. Все, що вона могла зробити на думку судді Куліша, це лише написати листа генеральному прокурору та Вищій раді правосуддя зі скаргою на те, що її намагаються підкупити. І боронь Боже, викривати того, хто намагається дати судді хабар.
Відтак, відповідальність тепер може загрожувати вже самій судді Гольник. Можливо, саме тому суддю Гольник не хочуть бачити в складі нового Антикорупційного суду, адже за її активну позицію по викриванню хабарників і високопоставлених корупціонерів, Вища рада правосуддя винесла їй догану. А це може бути підставою для позбавлення Гольник права участі в конкурсі до Антикорупційного суду. Тому що владі не треба принципові судді. Як сказав голова суду Струков, владі треба ті, хто "марширує в ногу і не йде проти колективу".
Читайте также: Диктаторські замашки: влада карає активістів за "яєчний теракт"
Гірка іронія цієї історії в тому, що днями міська рада Полтави висловила недовіру меру Олександру Мамаю і зняла його з посади. У відповідь тепер уже колишній мер пообіцяв, що позиватиметься щодо цього рішення до суду і вимагатиме скасування. При цьому, колишній мер поскаржився, що судді тепер продажні і на перемогу в суді він особливо не розраховує. Дивно, чому він так в цьому переконаний?