З фракції "Слуга народу" виключали вже трьох депутатів. Двоє з них – Анна Скороход і Антон Поляков – заявили, що хочуть створити власну депутатську групу з робочою назвою "Слуга народу – 2".

Читайте также: Коломойський вичікує: як справа "Привату" впливає на рішення МВФ

Ви можете спитати: а що ці двоє взагалі роблять в парламенті, якщо їх виключили з фракції? І це цілком справедливе питання. Те, що "слуги" пройшли в Раду іменем Зеленського – беззаперечний факт. Але депутатський мандат забирають тільки тоді, коли депутат сам виходить з фракції. Цих двох з фракції виключили.

анна скорохад слуга народу
Анна Скороход та Антон Поляков / Фото: 24 каналу

Чим відома Анна Скороход?

Дружина Олексія Алякіна – підприємця з Росії, якого там розшукують за шахрайство. Втікши до України, Алякін придбав тут підприємство "БК Прогрес", яке займалось виробництвом будівельних матеріалів у Борисполі.

Читайте также: Хто така Анна Скороход, яку виключили з фракції "Слуга народу"

Колишні бізнес-партнери Алякіна розказали мені чимало історій про цього персонажа. Переповідати довго, розкажу фінал: підприємці жаліються, що партнерство з Алякіним завдало їм збитків на сотні тисяч гривень. І документи в цьому партнерстві, кажуть, допомагала підробляти саме його дружина Анна Скороход, яка також працювала з ним у бізнесі.

анна скороход алякін слуга народу
Олексій Алякін / Фото: censor.net.ua

Постраждалі навіть заяву до поліції писали, але справедливості так і не добились. Кажуть, що допомагав Алякіну розв'язати проблеми з правоохоронцями його друг – секретар міської ради Борисполя Ярослав Годунок.

Чим відомий Антон Поляков?

Він, наприклад, почав збирати підписи за відставку генерального прокурора Руслана Рябошапки, якого президент називав стовідсотково своєю людиною.

Читайте также: Хто такий Антон Поляков, якого виключили з фракції "Слуга народу"

Полякова в цій справі підтримували народні депутати Олександр Дубінський і Макс Бужанський. І підтримували дуже активно. Не дивно, що коли справа дійшла до виключення Скороход і Полякова, то Дубінський і Бужанський стали на їх бік.

поляков рябошапка
Антон Поляков збирав підписи проти Руслана Рябошапки / Фото: Страна.ua

"11 друзів Скороход"

Разом з Поляковим вони пообіцяли створити позафракційну депутатську групу, в яку ввійдуть усі так би мовити незадоволений політикою партії. Її робоча назва "Слуга народу – 2".

Интересно! Зеленський не заперечує подальших виключень з фракції

Два це, мабуть, тому, що поки що їх лише двоє. І ось в цьому є проблема. Бо для створення депутатської групи треба не менше, ніж 20 депутатів. Звісно, ці двоє кажуть, що незадоволених і готових на демарш серед "слуг" нібито багато.

Хто ж ці колеги? Візьму на себе сміливість зробити припущення, що якщо такі і є у фракції "Слуга народу", то це саме ті друзі, які підтримали виключених депутатів у скрутну хвилину. Це саме ті депутати, які, як і Поляков, і Скороход, виступали проти зняття мораторію на продаж землі.

Це саме ті депутати, яких називають групою Коломойського у фракції "Слуга народу". І їм би справді було дуже зручно вийти з фракції, розповідаючи, що вони підтримують президента, але проти політики партії. Створити депутатську групу з назвою "Слуга народу – 2". І продовжувати використовувати рейтинг президента.

Проте вони цього не зроблять, адже одразу після виходу з фракції їм прийдеться скласти мандат. Тож вони, судячи з усього, будуть просто чекати поки їх усіх виключать. Але, щось мені підказує, що так тривати довго не буде. Президент сказав: до кінця року, хто не впорається, з тим будемо прощатись.

слуга народу
"Слуги народу" з Володимиром Зеленським

Це означає, що дію так званого імперативного мандату, який дозволяє відкликати депутата з Ради, розширять. І тепер позбавляти депутатства можна буде з більшої кількості причин, ніж вихід з фракції. Вже зараз у профільному парламентському комітеті лежить відповідний законопроєкт.

Звісно, представники групи Коломойського дуже нервуються з цього приводу. І погрожують не голосувати за ці зміни. Ну звісно, вони проти, бо Коломойському дуже потрібні свої депутати. Як ще він зможе блокувати закони, яких наприклад вимагає МВФ в обмін на кредит? Зокрема той, що заборонить повертати Коломойському "Приватбанк".

Ось така виходить кримінальна комедія: Володимир Зеленський своїм ім'ям провів до парламенту людей Коломойського, тепер вони блокують його роботу, а він не може їх позбутися. Хоча багато за ким з них, здається, плаче Кримінальний Кодекс. Саме тому вони й валять усіх, хто може це довести. Наприклад, того ж генерального прокурора Руслана Рябошапку.

Читайте также: Гучні скандали в Раді: чим відзначилися "слуги народу"

Турборежим – туброрежимом. Але як кажуть у народі: поспішати треба повільно, щоб не стати приводом для сміху. Коли уся країна перетворюється на величезний кінозал, який споглядає кримінальну комедію у виконанні власного парламенту.