Зокрема одним з ефективних та актуальних винаходів є облаштований кунг Evac Kit. Про його користь та особливості розповідаємо у новому матеріалі 24 Каналу за підтримки компанії Cosmolot у спецпроєкті Brave Inventors.

Дивіться також Мобільність та точність: переваги українського винаходу компанії SkyLab

У новому випуску засновник спільноти Camper Kit Вадим "Корі" розповідає про унікальний український Evac Kit. Що це за винахід і як він допомагає зберегти людські життя – в матеріалі.

Для чого необхідний Evac Kit: дивіться відео

Як з'явилася ідея створити винахід

Як зазначає Вадим "Корі", десь через кілька місяців після початку повномасштабного вторгнення стало зрозуміло, що дообладнана техніка допомагає працювати набагато ефективніше.

До повномасштабного вторгнення я жив на Канарських островах, займався серфінгом і жив у своєму кемпері. Тобто, я знаю, що таке, коли у тебе на колесах всі потреби закриті,
– зауважує винахідник.

Після 24 лютого друзі почали звертатись за допомогою "роздобути транспорт" по недосвідченості питали просто авто, а по факту це завжди під ті чи інші задачі. В тому числі евакуацію.

Тоді стало зрозуміло, що треба дообладнувати техніку, яка їде в Україну. Так зародилася ідея, проте швидко стало зрозуміло, що спільнота й інфополе дообладнання авто в Україні не так розвинені, як в Європі.

Відтак, з'явилася потреба гуртуватись та обмінюватися досвідом. Адже розумних інженерів та механіків в Україні більш ніж достатньо.

Що таке Evac Kit і хто ним користується

Evac Kit – це спеціально розроблена універсальна конструкція для транспортних засобів. Обладнаний кунг, тобто різновид кузова-фургона, який можна облаштувати під будь-який пікап чи вантажівку.

Ми міняємо трошки розмір під кожен кунг. Військові нам міряють просто довжину, ширину й отримують необхідний розмір,
– пояснює засновник Camper Kit.

Evac Kit використовують для транспортування поранених. Розробники вже врахували всі побажання медиків і відповідно обладнали винахід, але, за потреби, його ще можна дообладнати.

Багатофункціональний кунг від Evac KitБагатофункціональний кунг від Evac Kit / Фото Brave Inventors

Як зазначає засновник Camper Kit, усе залежить лише від транспортного засобу, на якому буде встановлений такий кунг. В Evac Kit є необхідні медикам ноші, додаткові кишені-органайзери для ліків, а також підсвітка, що полегшує роботу.

Про які переваги Evac Kit варто знати

Обладнані кунги можна отримати Новою поштою просто біля ППД (пункту постійної дислокації) поруч з позиціями. Встановлюється він упродовж половини дня, після чого пікап є повністю готовим до використання.

Собівартість набору з тентом – орієнтовно 19 тисяч гривень. Водночас обладнати пікап з металевим кунгом обходиться приблизно в 50 – 80 тисяч гривень, в залежності від авто.

От і різниця. Минулої осені потрібна була велика кількість тентів. На них є кріплення, за хвилину його можна зняти й ставити все, що завгодно,
– пояснює Вадим "Корі".

Що входить у комплектацію винаходу

Комплектація Evac Kit відбувалася за консультацією парамедиків – обирали найнеобхідніше. Водночас доповнювати можна чим завгодно.

До прикладу, м'які ноші замінити твердими розкладними, органайзер можна додати не один, а три. Якщо потрібно, кунг можна зробити мультифункціональним.

За допомогою Evac Kit можна забирати поранених і доставляти їх у безпечні місця. При цьому, всі необхідні препарати та інструменти будуть під рукою.

Розробка дозволяє тримати все необхідне під рукоюРозробка дозволяє тримати все необхідне під рукою / Скриншот з відео 24 Каналу

Серед головних переваг оснащеного кунга є мобільність. Його можна максимально швидко встановити чи скласти. Кунг доволі легко транспортувати, а вага дозволяє збирати та розбирати його навіть одній людині.

RGB LED-стрічка теж входить у комплект. Парамедик сам вирішує, де світло потрібне більше, а де – менше. Наявні біле і червоне світло. До прикладу, червоне потрібне для світломаскування, адже його не видно так здалеку, як біле.

Крім того, є шлейки – вони кріпляться до авто, а також в ногах, поясі й на плечах. Є спеціальні ремені кріплення з надійною твердою фіксацією.

Важливою перевагою обладнаного кунга від Camper Kit є борт на ляду – це спеціальне удосконалення для пікапа, щоб можна було їздити з відкритою лядою. Відтак, ноші поміщаються повністю.

Річ у тім, що багато пікапів – закороткі. Тому покласти людину в повний зріст не вдається, а борт на ляду допомагає з цим.

Ми зробили такий борт, щоб не випадали речі, рюкзак парамедика, поранений, – щоб усе трималося на місці,
– розповідає розробник.

Борт на ляду можна облаштувати за кілька хвилинБорт на ляду можна облаштувати за кілька хвилин / Скриншот з відео 24 Каналу

Evac Kit – незамінний органайзер на колесах

У кунзі є багато зручних органайзерів
У кунзі є багато зручних органайзерів / Фото Brave Inventors

Такі кунги допомагають медикам, які займаються евакуацією поранених. Немов великий органайзер, проте на колесах. Винахід дозволяє мати все під рукою, а не шукати щось необхідне у наплічнику.