Раніше лідери ЄС погодилися заборонити в’їзд низці лівійських чиновників на свою територію. До переліку персон нон-грата потрапив Муамар Каддафі та члени його родини. Окрім цього, було заморожено постачання зброї лівійській армії.

Тим часом у Брюссельській штаб-квартирі НАТО відбувається нарада членів Північно-Атлантичного альянсу щодо ситуації в Лівії. Учасники блоку планують ухвалити рішення про створення над Лівією вільної від польотів зони. Такий захід - переконують у керівництві НАТО - унеможливить бомбардування позицій лівійських повстанців військами влади.

Раніше, нагадаємо, Франція заявила, що визнає створену повстанцями Національну раду законним представником інтересів лівійського народу. А в самій Лівії, тим часом, тривають запеклі бої між лояльними до Каддафі військами та групами повстанців.

Ареною бойових дій стали міста Ез-Завія, Брега та Рас-Лануф. Населені пункти постійно переходять з рук в руки. І повстанці, і влада заявляють про контроль над містами. Жертвами збройних сутичок стали тисячі осіб, країні загрожує гуманітарна криза.