Таким чином, ухвалити документ, який покликаний стабілізувати фінансову ситуацію в Об’єднаній Європі, погодилися 25 з 27-ми країн.

Коментуючи ситуацію, французький Президент Ніколя Саркозі наголосив, неважливо хто відмовився підписати угоду, важливо, що консенсус все ж є.

“Чеський прем’єр сказав нам, що він не буде підписувати угоду, адже вона суперечить Конституції. Я, звісно що, не знаю усього того, що відбувається в Празі, і чому те, що їм подобалося в грудні, не подобається зараз. Але в нас є 25 членів ЄС, які підпишуть цю угоду, отже, це буде угода 25-ти”, - сказав Президент Франції Ніколя Саркозі.

Натомість лідер Британії Девід Кемерон переконаний, поки він не поставить свій підпис під угодою, вона - нечинна.

“Ніщо не може змінити той факт, що ми ветували угоду. Ніякої Брюссельської угоди просто не існує, бо я ветував її, отож сперечатися про те, що наше вето нічого не вирішує, як на мене, це щось вкрай дивне”, - зауважив прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон.

Зазначимо, країни ЄС у грудні минулого року домовилися знизити максимально допустимий поріг дефіциту своїх бюджетів з нинішніх 3-х до 0,5% ВВП. У випадку, якщо поріг буде перевищено, країну-порушницю будуть штрафувати.

Занепокоєння Британії та Чехії викликав той факт, що для зниження максимально допустимого порогу бюджетів потрібно змінювати Конституцію. А це, фактично, означає втручання євроспільноти у внутрішні справи держав.

Очікується, що фінансовий пакт в березні підпишуть 25 країн членів ЄС. Повноцінно документ запрацює з 2013 року.