Пряма трансляція на
Останні випуски

Сенат Австралії ухвалив заяву про 85 роковини Голодомору в Україні

- Читать новость на русском
Голодомор в Україні
Голодомор в Україні / Фото з відкритих джерел

Верхня палата парламенту Австралії ухвалила заяву про Голодомор 1932-1933 років в Україні.

Про це повідомила сенаторка Катрина Білик на своїй сторінці у Facebook.

"Сьогодні моя пропозиція щодо ознаменування початку 85 роковин Голодомору в Україні в 1932-33 роках була схвалена Сенатом", – написала Білик.

На прикріпленій до тексту копії положень схваленої заяви "Річниця насильницького голоду в Україні" йдеться про те, що "насильницький голод в Україні був спричинений свідомими діями комуністичного уряду Сталіна Союзу Радянських Соціалістичних Республік".

Читайте також: Історик оприлюднив резонансний факт щодо Голодомору

Зазначається, що за різними оцінками тоді загинуло до семи мільйонів українців.

Ухвалою Сенат Австралії "засуджує дії, спрямовані на знищення національних, культурних, релігійних та демократичних устремлінь українського народу". У Сенаті наголосили на важливості збереження пам'яті та винесення уроків з "чорних розділів у людській історії", щоб такі злочини проти людяності не повторювалися у майбутньому.

Сенат Австралії визнав Голодомор в Україні актом геноциду ще у своїй Заяві від 28 жовтня 1993 року з приводу 60-річчя Голодомору в Україні. 31 жовтня 2003 року Сенат Парламенту Австралії також ухвалив Резолюцію №680, яка визнала події в Україні одним з найжахливіших проявів геноциду.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі