Після цих двох рішень, наче сигнал по всій країні та за її межами пролунав для всіх сепаратистів: розхитуйте країну, кличте Путіна, влаштовуйте псевдореферендуми, навіть стріляйте в українських патріотів – вам за це нічого не буде.

Українська влада давно не демонструвала такої імпотентності як у випадку зі звільненням цих сепаратистів. Звісно, керівництво країни на свій захист, може сказати: "А ми тут до чого? Це все суди, вони відпустили". А суди, у нас, як відомо незалежні.

Тільки от очевидці подій свідчать про інше. Сергій Стерненко, один з керівників одеської "Самооборони", який пильно стежив за судовим процесом над проросійськими сепаратистами, стверджує наступне. За його словами, прокуратура повністю провалила розслідування так званої справи "2-го травня", через що суд випустив усіх підсудних.

Читайте також: Про мажорів-"вбивць за кермом", які мало цікавлять генпрокурора Луценка

Нагадаю, в той день 2-го травня 2014 року місцеві одеські сепаратисти та група росіян-гастролерів напала на ходу за єдність України в центрі Одеси. Пожежа в Будинку профспілок сталася пізніше. А до того з-за щитів "Беркуту" сепаратисти вестимуть вогонь з автоматів та пістолетів по колоні українських патріотів, через що один з них загинув, а ще близько десяти було поранено. Після цих подій було затримано 20 учасників проросійських формувань, які брали участь в тому нападі, в тому числі їхніх ватажків Долженкова та Мефьодова.

Три роки йшов судовий процес, за цей час прокуратура, за словами місцевих активістів, майже не надала суттєвих доказів провини сепаратистів. Більше того, не був звільнений чи притягнутий до відповідальності жоден одеський міліціонер, який своїми діями чи бездіяльністю сприяли сепаратистам.

Навіть генеральний прокурор Луценко визнав, що докази провини сепаратистів, що містяться в кримінальній справі, дуже слабкі. За його словами, прокурори таки принеси якісь суттєві докази, але суд їх чомусь не долучив, через що сепаратисти були повністю виправдані. Але нічого, генпрокурор пообіцяв, що прокуратура ось-ось оскаржить рішення суду і ось тоді страшна кара чекатиме сепаратистів. Втім, напевне, не даремно, на оголошення вироку приходив російський консул. Бо не виключено, що всі вчорашні підсудні вже спокійно залишили територію України. І, можливо, повернуться сюди знову.

Читайте також: Чому люди з грабіжницьким минулим продовжують керувати країною

Адже, буквально через кілька днів після їхнього звільнення, харківський суд відправив із СІЗО додому колишню міську голову Слов’янська Нелю Штепу, яка навесні 14-го року закликала мешканців свого міста до повстання проти української влади і готувала ґрунт для приходу спецзагону терориста Гіркіна.

Три роки поспіль прокуратура та СБУ не можуть довести в суді те, що Неля Штепа зазіхала на територіальну цілісність України.

Повідомляють, що Неля Штепа, виходячи із СІЗО кричала "Слава Україні" і тримала український прапор. Мовляв, оце вже перемога, перевиховали сепаратистку. Думаю, аби опинитися на волі, пані Штепа могла б і гопак станцювати і вишиванку вдягти. Як і багато наших чиновників, міліціянтів та прокурорів, які правили країною в часи Януковича, успішно здавали національні інтереси росіянам, і блискавично перефарбувалися після Майдану, щоб залишитися на хлібних місцях, особливо на сході країни.

Тільки не варто сподіватись, що всі вони разом зі Штепою підуть тепер на смерть заради України. Якщо ціна їх влаштує, вони так само радо знову підніматимуть російські триколори, чекатимуть приходу Путіна і називатимуть київську владу "хунтою". І від Луценка з Порошенком першими ж відхрестяться. Дивно, що влада цього не розуміє. Або гірше: розуміє, проте зайнята зовсім іншими, більш практичними речами.