Як заявив в інтерв'ю міністр фінансів Сергій Марченко, не буде видатків, які не будуть переглянуті.

Важливо У бюджеті України хочуть збільшити видатки на оборону та підтримання економіки

За його словами, по всім сферам однозначно буде перегляд видатків, оптимізація. Завдання уряду полягає у тому, щоб профінансувати:

  • пенсії пенсіонерам,
  • зарплати медикам, освітянам,
  • соціальний захист громадян,
  • виплати внутрішньо переміщеним особам,
  • передбачити кошти на військову кампанію та на армію.

Бюджет буде надзвичайно жорсткий. Це бюджет можливостей в умовах війни. Але водночас є надія, що ми зможемо його профінансувати. Ключове завдання – знаходження коштів, зокрема за допомогою наших партнерів-країн, щоб профінансувати дефіцит бюджету,
– сказав він.

Марченко також зазначив, що курс гривні до долара, на якому рахується бюджет, поки не є публічним, але "цифри не катастрофічні". Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд вже почав роботу над бюджетом на 2023 рік. За його словами, пріоритетними будуть видатки на армію та безпеку.

Бюджет на 2023 рік: чи уріжуть пенсії

Шмигаль раніше наголошував, що державний бюджет на 2023 рік з урахуванням воєнного часу збереже основні соціальні витрати, зокрема пенсії.

"Проєкт бюджету пишемо з урахуванням вимог воєнного часу: збереження основних військових і соціальних витрат, створення Фонду оперативного відновлення, продовження програм стимулювання економіки", – зазначив Шмигаль.

Додамо, що розмір соцвиплат зріс з 1 липня. Зокрема, мінімальна пенсія з 1 934 гривень збільшилась до 2 027 гривень. З грудня вона зросте до 2 093 гривень. Щодо максимальної пенсії, яка становить 19 340 гривень, то вона зросте до 20 270 гривень.

В окупованому Генічеську до смерті затоптали людину в черзі по пенсії: дивіться відео