Коли мовиться про телевізори, саме Google першою спадає на думку, як компанія-розробник якісної та надійної операційки, зазначає 24 Канал. Android TV можна зустріти в багатьох сучасних "розумних телевізорах", і це завжди найкращий варіант завдяки низці переваг та зрозумілій навігації.

Читайте також Google поглибить інтеграцію штучного інтелекту з Android: які функції слід чекати

Android TV – це повноцінна операційна система, тоді як Google TV – платформа з широким спектром функцій. Від смарт-телевізорів до зручних HDMI-пристроїв, таких як Chromecast, Google TV забезпечує розширені можливості для перегляду з ефектом занурення. Хоча трансляція контенту з таких популярних сервісів, як Netflix, є її основною функцією, платформа пропонує набагато більше, ніж може здатися, на перший погляд.

По суті, Google TV – це інноваційна операційна система, що працює на базі Android та має зручний користувацький інтерфейс. TCL, який є одним з провідних світових виробників телевізорів, давно зарекомендував себе, як лідер галузі, пропонуючи передові технології та інноваційні рішення. Інтеграція операційної системи Google TV в їхні телевізори стала одним з ключових чинників їхнього успіху.

Це поєднання надає можливість компанії забезпечити споживачів не лише високоякісним зображенням та звуком, але й надзвичайно інтуїтивним та зручним користувацьким інтерфейсом.

До речі, TCL C645 – це багатофункціональний 4K HDR телевізор, який буде чудовим вибором для тих, кому потрібен великий екран за невеликий бюджет. C645 – це початковий рівень у лінійці QLED-телевізорів TCL.

У телевізорі TCL C655 використовується РК-матриця VA, що характеризується хорошим рівнем чорного і вузькими кутами огляду. Використовується пряме світлодіодне підсвічування. Хоча локальне регулювання яскравості відсутнє, рівномірність зображення на екрані загалом хороша.

TCL C645 – багатофункціональний 4K HDR телевізорTCL C645 – багатофункціональний 4K HDR телевізор / Фото Google

Основна мета Google TV – спростити для користувача доступ до улюбленого та рекомендованого контенту безпосередньо з домашнього екрана. На відміну від інших потокових платформ, з Google TV не потрібно витрачати час на пошуки потрібного контенту – все зроблено так, щоб максимально зменшити кількість переходів через окремі застосунки.

Ця безшовна інтеграція забезпечена надійним алгоритмом, створює індивідуальні рекомендації на вкладці "Для вас" головного екрану, що формуються на основі підписок та вподобань користувача. Єдине, що необхідно для її функціонування – увійти до облікового запису Google.

Асистент подбає про зручність

Телевізор – саме той ґаджет, до якого найчастіше доводиться звертатися. Як мінімум, це зручно, адже вводити довгу назву телешоу в рядок пошуку, наприклад, YouTube, буває аж надто нестерпно. Завжди зручніше просто промовити назву фільму або програми, і це чудово, якщо телевізор здатен розпізнати мову користувача.

Телевізори TCL з Google TV надають цю можливість, що робить їх ідеальним варіантом для будь-якої сім'ї, особливо з маленькими дітьми, які зможуть набагато легше відшукати свій улюблений мультфільм, просто вимовивши його назву.

Наприклад, вбудований Google Assistant перетворює телевізор TCL C645 на повнофункціонального інтелектуального помічника з голосовим управлінням, а також підтримує Chromecast і Google Home. Крім того, TCL працює з Amazon Alexa і пропонує широку підтримку файлів для вбудованого медіаплеєра.

Як вже зрозуміло, Google TV можна прив'язати до облікового запису Google Home, що забезпечить можливість взаємодії з пристроями розумного будинку через телевізор. Власники камер Nest також можуть переглядати відео з камер безпосередньо на екрані телевізора – та це ж повноцінний центр керування системою розумного дому! Все, як у фантастичних фільмах про майбутнє, в якому ми живемо вже сьогодні.

Як це все працює на телевізорі TCL C645?

Незалежно від того, чи використовується телевізор з підтримкою Google TV, Chromecast або застосунок на смартфоні, налаштування прості та інтуїтивно зрозумілі.

Усі пристрої Google TV потребують доступу до Інтернету, причому є можливість підключення як через Wi-Fi, так і через Ethernet. Налаштування дуже просте, особливо за допомогою програми Google Home на смартфоні, хоча його також можна виконати безпосередньо з телевізора. Обліковий запис Gmail полегшує процес налаштування.

Після завершення користувач потрапляє на головний екран Google TV, де демонструється слайд-шоу з рекомендованих фільмів і телепередач, підібраних відповідно до уподобань.

Наприклад, інтерфейс телевізорів TCL C645, оснащених Google TV організовано в кілька вкладок для перегляду фільмів, шоу, застосунків і придбаного контенту, що дає змогу користувачам знаходити те, що вони хочуть, не заглиблюючись в окремі програми.

Google TV – платформа з широким спектром функцій
Google TV – платформа з широким спектром функцій / Фото Google

Сюди входять наступні вкладки:

  • Екран "Для вас" з контентом підібраним на основі вподобань користувача,
  • Реклама нових випусків улюблених телешоу,
  • Колонка "Найкраще для вас",
  • Персоналізований розділ "Ваші програми".
  • Вкладка "Основні моменти", яка пропонує центр розважальних новин та оглядів, підібраних відповідно до інтересів.

Варто зазначити, що Google TV чудово працює з сучасними телевізорами та функціональними пультами, які підключають до TV через Bluetooth.

Google TV добре співпрацює з функціональними пультами
Google TV добре співпрацює з функціональними пультами / Фото Google

Наприклад, усі телевізори 4K UHD TCL постачаються з такими розумними пультами одразу з коробки, тому користувачам взагалі не потрібно наводити контролер прямо на телевізор, щоб керувати ним.

Крім того, тут є вбудований мікрофон, що додає зручності у використанні Асистента. Та й взагалі, завдяки Bluetooth, користувачі також можуть підключити різні аксесуари, такі як геймпади (можна підключити до 4 одночасно), миші, клавіатури, контролери Airmouse або навушники.

Навушники на телевізорах TCL Android TV і Google TV можуть грати разом з вбудованими динаміками телевізора з можливістю незалежного регулювання гучності навушників і динаміків телевізора. Ця функція називається Multisound, і знайти її можна саме на Android TV і Google TV.

На телевізорах TCL Android TV і Google TV є функція Multisound
На телевізорах TCL Android TV і Google TV є функція Multisound / Фото Google

Інші важливі функції Google TV

Батьківський контроль та профілі для дітей. Google TV має надійні засоби батьківського контролю, що дають змогу батькам створювати окремі профілі для своїх дітей. Вони пов'язані з обліковим записом батьків, що усуває потребу в окремих адресах електронної пошти та паролях.

Навіть в найпростіших моделях телевізорів TCL, наприклад в серії Р, є функція батьківського контролю.

Застосунок Google Family Link допоможе гнучко налаштувати правила використання програм і пристроїв Google дітьми, включаючи обмеження часу перебування на екрані, блокування профілю та обмеження рейтингу контенту.

Ігри на Google TV. Для користувачів смарт-телевізорів на базі Google TV багато моделей підтримують розширені ігрові функції.

Наприклад, ігровий телевізор TCL745 має кілька сильних сторін, які роблять його надійним пристроєм для ігор. Затримка виведення зображення в ігровому режимі надзвичайно низька, а при використанні РК-панелі немає небезпеки затримки зображення або вигорання екрана.

Тут також є функції FreeSync та MEMC. Вони покращують ігровий досвід, особливо для тих, хто використовує консолі нового покоління, такі як PlayStation 5 і Xbox серії X/S.

Крім того, телевізор має ALLM (автоматичний режим низької затримки). Функція Game Master від TCL також додає ряд ігрових можливостей. Ну і, звісно, цей телевізор підтримує частоту оновлення 144 Гц і VRR.

Все, що потрібно для роботи Smart TV

Дуже зручно, коли улюблений контент з різних застосунків та сервісів перебуває в одному місці. Саме цього і прагне Google TV – зробити перегляд улюблених телешоу максимально зручним та інтуїтивним.

Користувачі, які обрали саме цю платформу, не скаржитимуться на незручний пошук, незрозумілу взаємодію з пультом, або виснажливе введення назв програм в пошук – тут все справді просто. Google TV забезпечує універсальний і зручний інтерфейс, який постійно розвивається, щоб задовольнити потреби своїх користувачів.

Телевізори TCL, які з коробки працюють на Google TV, є чудовим вибором для сім’ї з будь-якими потребами. Модельний ряд дає змогу вибрати телевізор на будь-який смак, а придбати їх можна в надійних мережах магазинів техніки, таких, як Фокстрот, COMFY, Rozetka, Епіцентр.