Мабуть хотіли, щоби він ріс добрим, милим, наївним і сором'язливим, немов казковий ведмедик - Вінні-Пух. Не склалося. Малюк Вінні виріс злим і страшним, а із Пухом, кажуть джонсоненависники, у нього є лиш одна спільна риса - тирса замість мізків!

У 80-х Вінні Джонс був справді знаменитим футболістом. Його не просто остерігалися - його боялися! В англійському футболі ніколи не бракувало поганих хлопців, однак Вінні на прізвисько "сокира" переплюнув їх усіх.

Якщо він не міг відібрати м'яча за правилами - він відбирав його, наплювавши на правила. Фейр-плей - для слабаків. Таким був девіз цього футболіста.

Уже легендарним став епізод протистояння Джонса та Гаскойна. "Зупини його будь-якою ціною" - сказав тренер. Що таке переносне значення слова Вінні не зовсім розуміє. Тому ледь не роздавив геніталії талановитого суперника. Спрацювало!

Найбільшу славу футболіст здобув у футболці "Вімблдона". Тут на чолі із Вінні сформувалася справжня ватага поганих хлопців. Журналісти прозвали її Crazy Gang - банда психів. Ці хлопці добряче пиячили в компанії дівчат сумнівної поведінки, а напідпитку гамселили всіх направо й наліво.

Важко й порахувати скільки разів костолом конфліктував із законом. Бійки з полісменами, сусідами, уболівальниками команди-суперниці! Вінні навіть заборонено літати рейсами авіакомпанії Virgin Atlantic. Якось він побився навіть у літаку до Токіо! "Якщо Джонс виграє Кубок Англії, то це буде знущання над футболом" - писала преса перед фіналом 88-го.

Вінні на такі звороти було начхати і він таки познущався над грою мільйонів. "Вімблдон" став володарем Кубка Англії. Так само впіймали облизня й ті, хто пророчив Вінні провал у кіно - після завершення кар'єри футболіст перекваліфікувався в актори.

Перша роль - Великий Кріс у знаменитих "Картах, грошах і двох задимлених дулах". Тоді його роль визнали найкращим дебютом, а сам новоспечений актор став людиною року за версією журналу GQ. Ледь не кожен наступний фільм за участю Джонса сприймався публікою "на ура". "Великий куш", "Костолом", "Вкрасти за шістдесят секунд", "Євротур"….

Зараз Джонс заробляє грошенят куди більше, аніж тоді, коли грав у футбол. Роль у "Людях Ікс - останній битві" дали актору контракт на третю, четверту та п'яту частину кіноепопеї. Особиста дружба з Елтоном Джоном призвела до того, що Вінні ще й заспівав.

Альбом "Respect" записаний у стилях блюз і соул. Він коментував футбольні матчі і вів спортивну колонку в таблоїді, він знімався в рекламі і бився на рингу для реслінгу. Якщо завтра ви почуєте, що Джонс зібрався летіти в космос або постригтися в монахи - нічому не дивуйтеся. Просто знайте, що би він не робив - це йому вдасться на всі сто.