"Це його право: включати мене до списку лауреатів зараз чи пізніше, коли я досягну своєї мети. Я висунув умову (Президенту — 24): візьму свою премію, коли з посади міністра освіти піде українофоб Табачник. Після того, як я публічно зробив цю заяву, я спокійно сплю і перебуваю у згоді зі своєю совістю", — заявив він в інтерв’ю газеті "Комерсант-Україна", повідомляє УНІАН.

За словами письменника, з приходом на посаду міністра освіти Дмитра Табачника в суспільстві настала інтелектуальна стагнація.

"І я вирішив розворушити ситуацію. Для мене Табачник є фігурою, в якій концентрувалося все українофобство, вся неповага до української нації", — вважає письменник.

Він запевнив, що і не думав, що глава держави підпише указ про звільнення Табачника і про присудження Шкляру премії.

"Однак вважаю, що у свідомості читачів я цю премію вже одержав. Хоча для мене отримання Шевченківської премії важливе — це визнання на державному рівні. Можливо, Віктор Янукович вручить мені премію, коли піде Табачник, а якщо ні, і він покаже себе не українським Президентом, то премію зможе вручити наступний Президент. Я упевнений, що одержу цю премію", — сказав письменник.