Про це повідомляє департамент освіти і науки Донецької облдержадміністрації.

"Звертаємо увагу батьків учнів загальноосвітніх навчальних закладів, розташованих на окупованих територіях, що випускникам дев'ятих і одинадцятих класів документи про освіту українського зразка (свідоцтво, атестат) видаватися не будуть", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Терористи "ЛНР" перевели школи на 5-бальну систему оцінок

Для того, щоб отримати документи необхідні для вступу у виші школярам необхідно перевестися на вільну територію.

Розроблено спрощений механізм такого переходу. Відповідні доручення дані всім міським і районним відділам освіти території підконтрольній українській владі.

Читайте також: Терористи заборонили дітям у школах співати гімн України

Для навчання у підконтрольних українській владі навчальних закладах не обов'язково переїжджати на нове місце проживання. Достатньо оформити дистанційне або індивідуальне навчання, або екстернат.

Для цього батькам необхідно звернутися у відділ освіти будь-якого українського міста чи району Донецької області з такими документами: заява, свідоцтво про народження або паспорт та документ про освіту (якщо є).

Нагадаємо, Міністерство освіти РФ відповіло категоричною відмовою на запит "Новоросії" про видачу випускникам "вишів" так званих "ДНР" та "ЛНР" дипломів про вищу освіту російського зразка.

Міносвіти України не визнає існування таких псевдодержав як "ЛНР" чи "ДНР", а відтак міністерство не визнає атестатів, виданих цими терористичними організаціями.