На жаль, уболівальники парижан так і не побачили, як Кіліан Мбаппе у футболці їх улюбленої команди підіймає над своєю головою кубок Ліги чемпіонів. 24 Канал разом із Pepsi розповідає шлях ПСЖ у поточному розіграші ЛЧ-2024, який стане для Кіліана останнім із французьким клубом. Також пригадуємо статистику виступів Мбаппе у найпрестижнішому клубному турнірі Європи.

Цікаво Одноклубники Зінченка, Луніна та жодного дортмундця: збірна найдорожчих гравців ЛЧ-2024

Шлях парижан до півфіналу Ліги чемпіонів

Форвард із ПСЖ дійшов до півфіналу Ліги чемпіонів-2024, де парижани несподівано вилетіли зі змагань від дортмундської Боруссії. Обидва поєдинки закінчились мінімальними перемогами "джмелів" 1:0. Голи у ворота Доннарумми забивали Фюллькруг та Гуммельс.

До цього французький клуб доволі посередньо пройшов груповий раунд турніру. У 6-ти турах команда Луїса Енріке набрала лише 8 балів. ПСЖ закінчило групову компанію на 2-у місці у групі "F". Гранд Ліги 1 поступився лише якраз Боруссії, яка згодом вибила парижан із півфіналу Ліги чемпіонів.

У плей-оф першим суперником ПСЖ став іспанський Реал Сосьєдад. У першому матчі французький клуб здобув домашню перемогу з рахунком 2:0. Голи у ворота суперника із Іспанії забивали Мбаппе та Баркола.

У матчі-відповіді, який відбувся 5 березня, героєм для ПСЖ знову став Мбаппе. Кіліан оформив дубль у ворота Реал Сосьєдада, який відповів лише голом престижу – 1:2. Підсумковий рахунок за двома поєдинками – 1:4 на користь французького клубу.

У чвертьфіналі ЛЧ на парижан чекав топовий суперник – каталонська Барселона. 10 квітня команди у Парижі зробили справжню гольову перестрілку, яка закінчилась вольовою перемогою "блаугранас" 2:3. Рафінья відкрив рахунок у матчі, але вже на старті другого тайму Дембеле зрівняв цифри на табло. А вже через 2 хвилини ПСЖ повело у поєдинку завдяки голу Вітіньї.

Однак у середині другого тайму Барселона не лише зрівняла цифри на табло, а й вирвала виїзну перемогу. Тому у матчі-відповіді на парижан чекало складне завдання, з яким вони впорались на відмінно.

Барселона першою повела у рахунку, але вже у середині першої 45-хвилинки Араухо підвів свою команду, отримавши вилучення. Чи й скористались парижани. Підопічні Енріке чотири рази відзначились у воротах тер Штегена та вирвали у Барселони путівку у півфінал ЛЧ-2024.

Кіліан Мбаппе
Кіліан Мбаппе / Фото Getty Images

Однак переможну ходу ПСЖ перервала Боруссія із Дортмунда.

Прощальний сезон Мбаппе із Парижем

Кіліан Мбаппе у поточному сезоні-2023/2024 взяв участь в усіх матчах ПСЖ у рамках Ліги чемпіонів. На футбольному полі нападник провів 1080 хвилин. За отриманий час Кіліан забив 8 голів та не віддав жодного результативного асисту.

У середньому на один гол Мбаппе знадобилось 135 ігрових хвилин.

Очікується, що вже у наступному сезоні-2023/2024 Ліги чемпіонів Мбаппе феєритиме у футболці мадридського Реала. Вже навіть була інформація у ЗМІ про укладений контракт між "вершковими" та зірковим нападником.

У цьому сезоні-2023/2024 Мбаппе разом із ПСЖ здобув вже два трофеї: чемпіонство Франції та Суперкубок країни. Перемога у Лізі 1 парижани оформили ще за 2 тури до закінчення сезону.

Команда разом із Кіліаном претендує на ще один кубок. 25 травня ПСЖ зіграє проти Ліона у фіналі Кубка Франції.

Кіліан Мбаппе покидає ПСЖ
Кіліан Мбаппе покидає ПСЖ / Фото Getty Images

Нагадаємо, що Мбаппе переїхав у ПСЖ наприкінці літа 2017-го, коли перебрався на правах оренди із іншого французького клубу Монако. 30 червня 2018-го року повернувся із оренди, але вже наступного дня став повноцінним футболістом ПСЖ. У своєму першому сезоні у Парижі провів 27 матчів (13 голів та 7 асистів).

Відтоді не покидав столицю Парижа. У футболці ПСЖ Мбаппе провів вже 307 поєдинків, у яких відзначився 256 голами та 108 асистами. Зокрема у ЛЧ Кіліан загалом провів 73 поєдинки – аж 48 м'ячів та 26 асистів.

Разом із ПСЖ Мбаппе здобув 14 кубків та у сезоні-2018/2019 став найкращим футболістом сезону.

У наступному сезоні у кар'єрі Мбаппе розпочинається новий період. Кіліан спробує вже із новою командою завоювати свою першу перемогу у Лізі чемпіонів.