Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що виходом зі сформованої ситуації може стати введення жорстких карантинних заходів у вихідні дні. Про це він сказав в ефірі одного з українських телеканалів, повідомляє 24 канал.

Важливо 10 179 хворих на коронавірус за добу: новий максимум в Україні

Італійський сценарій в Україні

Шмигаль нагадав, як на початку пандемії ситуація з COVID-19 в Італії була критичною – медичні установи були переповнені. Прем'єр підкреслив, що Україна може повторити італійський сценарій вже у січні 2021 року.

Ми бачимо приклади, коли в Італії важких хворих кладуть просто на підлогу лікарень. І немає можливості надати їм медичну допомогу. Якщо нічого не робити в Україні, ми наблизимося до цього порогу вже в січні,
– сказав Шмигаль.

На думку Шмигаля, виходом зі сформованої ситуації може стати введення жорстких карантинних заходів у вихідні дні, що, на його думку, не зупинить економіку, але стримає пересування великих мас людей і зменшить їх соціальні контакти.

В Україні анонсували запровадження карантину вихідного дня

На брифінгу 9 листопада очільник Міністерства охорони здоров'я Максим Степанов анонсував запровадження в Україні жорсткого карантину вихідного дня. Обмеження будуть діяти з 00:00 суботи до 00:00 понеділка.

Що працюватиме у суботу та неділю:

  • продуктові магазини,
  • аптеки (зокрема ветеринарні),
  • АЗС,
  • громадський транспорт.

Заклади громадського харчування працюватимуть лише на виніс. Крім того, рекомендують на вихідні заборонити роботу ТРЦ та проведення розважальних заходів.

Більше про це Карантин вихідного дня: що означає і чи буде ефективним обмеження

Ситуація з COVID-19 в Україні

  • За минулу добу в Україні захворіли на коронавірус 10 179 людей. Від ускладнень коронавірусної хвороби помер 191 пацієнт. Натомість видужали від COVID-19 ще 5 514 мешканців України. ​
  • Станом на 10 листопада в Україні захворіли на COVID-19 – 479 197 людей, з них одужали – 214 657 хворих, але 8 756, на жаль, померли від ускладнень чи супутніх захворювань.
  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов наголосив, що ситуація критична, Україна дійшла до точки неповернення.
  • Він додав, що навантаження від COVID-19 не витримують навіть найпотужніші медичні системи європейських країн, тому Англія, Франція, Австрія, Німеччина, Іспанія знову ввели жорсткі карантинні обмеження.