Сьогодні, 20 листопада, вранці 10 озброєних терористів у масках під'їхали до готелю о 7 ранку на машині з дипломатичними номерами. Відкривши вогонь по охороні, терористи увірвалися до приміщення.

В заручниках опинилося 140 гостей та 30 працівників готелю. Разом з полоненими бойовики забарикадувалися на сьомому поверсі. Серед заручників — громадяни Франції, Сполучених Штатів, Китаю та Туреччини.

"Редісон Блю" – популярний готель серед іноземців. Тут часто зупиняються туристи та західні політики під час ділових візитів до Малі. Чи були там й українці — з'ясовують наші дипломати.

Із першими повідомленнями про захоплення на місце прибула поліція. Готель взяли у тісне кільце. Президент Франції Франсуа Олланд запропонував владі країни свою допомогу, адже у заручниках опинилася 12 членів екіпажу AirFrance.

До того ж Малі – це колишня французька колонія і між країнами збереглися тісні зв’язки. Практично одразу до столиці Малі вилетіла група спецпризначенців з Парижа.

Читайте також: Міноборони спростовує причетність України до продажу зброї "Ісламській державі"

Першими врятуватися вдалося 20 заручникам, які змогли по пам’яті процитувати уривки з Корану. Їх терористи відпусти практично одразу. Люди, які опинилися на свободі розповідають, що між собою бойовики розмовляли англійською.

Ближче до обіду силовики розпочали штурм готелю. Після кількох годин перестрілки заручників вдалося звільнити. Відомо, що загинуло близько двох десятків осіб. Серед них є француз та бельгієць. Відповідальність за напад взяла на себе організація близька до "Алькаїди".