За даними моніторингових груп, загарбники вже запустили дрони-камікадзе. Якщо ви почули сирени – негайно переходьте в укриття.

Важливо Виступ Зеленського в Європарламенті, питання винищувачів вирішене: хронологія 351 дня війни

Де оголосили тривогу

Станом на 01:35 10 лютого тривоги тривають у:

  • Харківській області;
  • Кіровоградській області;
  • Черкаській області;
  • Вінницькій області.

Безперервна тривога в Луганській області триває з 4 квітня 2022 року, а в тимчасово окупованому Криму – з 11 грудня.

Загроза атаки іранськими дронами

Голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак попередив, що є загроза атаки іранськими дронами-камікадзе Shahed, тому посадовець закликав громадян негайно перейти в укриття.

Тим часом моніторингова група Monitor повідомила, що окупанти запустили іранські дрони близько 21:00, але оскільки вони летять довше, ніж ракети, то й тривоги можуть бути триваліші. Мешканців Запорізької та Дніпропетровської областей особливо закликають бути обережними до тривоги.

У мережі повідомляють про дрони на Дніпропетровщині та Запоріжжі. Там працює ППО. До слова, щонайменше в Дніпрі та Запоріжжі станом на 22:50 наші сили протиповітряної оборони відпрацювали успішно.

Також голова Миколаївської ОВА Віталій Кім повідомив про загрозу атаки дронами на Миколаївщині. Однак о 23:15 там оголосили відбій тривоги й очільник ОВА повідомив, що жодних прильотів не було.

Станом на 1:00 10 лютого про роботу ППО повідомляють у Запорізькій та Кіровоградській областях. Також дрони успішно збили на Черкащині.

Окремо надходять повідомлення про вибухи у Краматорську, Слов'янську, Кураховому, Костянтинівці та у Покровському районі на Донеччині. За даними Monitor, ворог атакує населені пункти ракетами С-300.

Правила безпеки під час тривоги

Найперше – не ігноруйте сигнал тривоги, адже є загроза атаки. Не менш важливо не публікувати фото й відео, на яких видно роботу ППО, адже це те, що може допомогти ворогу.

Якщо ви почули звуки вибухів – пам'ятайте, що це може бути успішна робота сил ППО. Та все ж, якщо був приліт – не публікуйте фото з наслідками атаки й особливо уламки дрона, на якому є серійний номер. Такі фото так само може використати ворог.