Нещодавно окупанти активізувалися на Куп'янському напрямку, тож зараз він один із найгарячіших на всій лінії фронту. Начальник служби зв'язків із громадськістю Командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо розповів, що стратегічного успіху ворожа армія там не має.

Дивіться також ЗСУ наступають на напрямку, де це не вдалося росіянам: зміни карти фронту за тиждень

Ворог хоче повторно окупувати місто

Фітьо пояснив, що Куп'янськ є важливим для окупантів, адже це значущий логістичний центр, через який під час окупації здійснювалося постачання провізії та боєприпасів.

Ворог має на меті повторно окупувати Куп'янськ,
– сказав Фітьо.

Водночас окупаційні війська на цьому напрямку не мають стратегічного успіху. Начальник служби зв'язків із громадськістю Командування Сухопутних військ зазначив, що наші військові мужньо тримають оборону.

На цьому напрямку ворог зазнає втрат. За добу там було знищено 112 ворожих військових, а також 28 одиниць військової техніки противника, з якої п'ять танків і чотири ББМ.

Фітьо підкреслив, що ЗСУ спостерігали за ворогом, тож активізація бойових дій не стала сюрпризом.

"Ми бачили його підготовку, бачили, що ворог збирає свої сили та ресурси. Ми також готувалися, укріплювалися, підтягували резерви", – розповіли в Сухопутних військах.

Ситуація на фронті

  • Росія продовжує намагатись захопити території України. Протягом доби 31 жовтня на фронті відбулося 68 бойових зіткнень. На Куп'янському напрямку ворог вів безуспішні штурмові дії в районах населених пунктів Синьківка, Іванівка Харківської області та Надія Луганської області. Там наші захисники відбили понад 10 атак противника.
  • На Бахмутському напрямку російська армія безуспішно намагалась відновити втрачене положення біля Кліщіївки та Андріївки, де наші воїни відбили 5 атак окупантів. Також ворог вів штурмові дії в районі Південного, проте успіху не мав. Водночас Сили оборони України продовжують штурмові дії південніше Бахмута.
  • На Авдіївському напрямку точаться бої. Противник не полишає спроб оточити Авдіївку. Для підтримки своїх військ застосовує авіацію. Наші воїни стійко тримають оборону та завдають ворогу значних втрат. Загарбники намагаються наступати в районах населених пунктів Авдіївка, Керамік, Сєверне, Первомайське, Степове Донецької області. Там наші захисники відбили близько 20 атак.