Про це розповів голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький. Також він пояснив, як працюватиме енергосистема у теплий період.

Читайте також Це єдиний шлях вперед: як зелена енергетика може допомогти Україні

У весняні й літні місяці ситуація в енергосистемі буде збалансованою

Найближчі 6 місяців в України буде достатньо електроенергії, щоб покрити потреби споживачів. Водночас, якщо щось піде не так, наша держава може імпортувати світла з-за кордону, адже українська енергосистема є частиною європейської.

Тому, зазначив голова Укренерго, весняні та літні місяці, скоріше всього, пройдуть спокійно для споживачів. Ситуація в енергосистемі має бути збалансованою.

А вже до наступної зими треба гарно підготуватися. Відновити, перш за все, роботу тих енергоблоків на теплових, гідроелектростанціях, які були пошкоджені, і максимально мобілізувати всі ресурси енергосистеми, щоб достойно, без відключень пройти зиму,
– констатував Кудрицький.

Зверніть увагу Вода, газ чи світло: які тарифи зростуть вже з 1 квітня

Через негоду в Україні відбулися відключення світла

  • В Україні 28 березня різко змінилася погода. Замість сонця та тепла прийшов шквальний вітер, дощі та мокрий сніг.
  • Через раптову негоду у багатьох областях запровадили аварійні відключення світла. Зокрема в Укренерго зазначили, що значні знеструмлення відбулися у 8 областях. Мовиться про Захід і Південь країни, а саме – Волинську, Львівську, Закарпатську, Рівненську, Хмельницьку, Тернопільську, Чернівецьку та Одеську області.
  • Ремонтні бригади негайно виїхали на місце пошкоджень. Не зважаючи на лихо, яке наробила негода, генерація має достатньо потужності для того, щоб повністю забезпечити потреби споживачів по всій країні.