Про це повідомив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко. Він уточнив, на якому пункті пропуску ситуація найскладніша.

Дивіться також Протест на польському кордоні відчули на передовій, – NYT про проблеми з постачанням для фронту

Так, за його словами, найбільше вантажівок стоять навпроти пункту пропуску "Шегині" – 1200 і пункту пропуску "Рава-Руська" – близько 850. На інших напрямках також є черги, уточнив Демченко, але вони трохи менші.

На жаль, ситуація на українському-польському кордоні з пропуском вантажівок практично не змінюється. Блокування руху на 4 напрямках продовжується. Станом на сьогоднішній ранок, за інформацією польських колег, в чергах на території Польщі в бік України перебуває близько 3300 вантажівок,
– розповів Демченко.

Ситуація на напрямку "Краківець"

"Там дуже незначна кількість транспортних засобів перетинає кордон за добу – як на виїзд з Польщі, так і на в'їзд у Польщу", – додав Демченко та уточнив, що інтенсивніший рух фіксується на напрямку "Краківець", але не так, як це було до 6 листопада.

Якщо раніше через пункт пропуску "Ягодин" щодоби перетинало 1200 – 1300 вантажівок у два боки, то за минулу добу там фіксувалось на перетині кордону лише 160 вантажних транспортних засобів,
– наголосив речник ДПСУ.

За його словами, через кордон польські блокувальники пропускають гуманітарні і ще деякі важливі вантажі, але сказати, що усі вони можуть безперешкодно перетнути кордон, не можна. Демченко зазначив, що перемовини з польською стороною тривають.

Блокування кордону: головне

  • Польські протестувальники вимагають, аби з січня 2024 року для українських перевізників повернули дозволи на вантажні перевезення, які Єврокомісія скасувала на початку повномасштабного вторгнення.
  • Крім того, поляки вимагають заборонити реєстрацію компанії в Польщі, якщо їхня фінансова діяльність відбувається в Україні. Також перевізники прагнуть отримати доступ до української системи "Шлях".
  • У Єврокомісії розкритикували Варшаву. Так, єврокомісарка з питань транспорту Адіна Велян вважає неприйнятними дії польського уряду.