За словами кардіохірурга, це коштувало життя багатьом тисячам українців. Відповідь лікарю міністерство надало на офіційному сайті.

За їхніми даними, вони оголосили 5 із 6-ти необхідних тендерів на рік. А щоб надалі не отримувати неприємних коментарів Уляна Супрун вирішила заблокувати лікаря у Facebook на своїй приватній сторінці.

Читайте також: Нацрада звинуватила 1+1 в брехні та маніпуляції

Борис Тодуров вирішив дискусію продовжити і записав відеозвернення.

Натомість у МОЗ просять людей відділяти факти від суджень, адже за статистикою висока смертність в Україні від серцево-судинних захворювань говорить, що лише у 2015 році від них померло 420 тисяч осіб, натякаючи, що лікар спекулює цими даними, аби дискредитувати нове керівництво МОЗ.

Причини такої високої смертності пов'язані з неправильним способом життя, надмірною вагою та пізнім виявленням різних хвороб. Одна з найважливіших причин такого стану речей – недосконалість первинної ланки в Україні. За умови лікування причини хвороби рівень смертності можна значно знизити. Але для цього потрібно фінансувати не якийсь конкретний центр високоспеціалізованої допомоги, а, перш за все, систему первинної медичної допомоги,
– йдеться у відповіді МОЗ.

Крім того, лікар відповів на звинувачення у сепаратизмі та прокоментував фотографію, де він зображений з Сергієм Аксьоновим. Хірург заявив, що оперував у Криму його мати, коли Аксьонов був ще легітимним керівником у Криму.