Росіяни напередодні масово випускали в повітря білі літачки. Такий собі жест на підтримку свободи й безпеки листування в мережі. Саме білий літачок – офіційний логотип месенджера Telegram, який в Росії опинився поза законом.

Читайте також: Блокування Telegram: у Росії люди влаштували акцію за вільний інтернет (фото і відео)

Надати доступ спецслужбам до переписки в месенджері почала лунати після торішнього теракту в метро Санкт-Петербурга. Мовляв, тоді терористи використали для комунікації саме Telegram . І тому – з метою запобігання тероризму, зажадали контролювати переписку усіх в месенджері, а власник – Павло Дуров – відмовився.

Жодна розвинена країна не блокує месенджери за відмову видати спецслужбам ключі шифрування. Скасування права на конфіденційність – ліки, які небезпечніші самої хвороби,
– сказав Павло Дуров.

Тепер користувачі в Росії скаржаться на доступ до Google, сайту Youtube, онлайн-магазинів, іншого месенджера – Viber – і багатьох інших сервісів. Усе це – через блокування з боку Роскомнагляду, тоді як Telegram продовжує працювати попри усі зусилля держструктури.

І це стало причиною для багатьох жартів. Більше того – у Telegram стверджують, що кількість користувачів зростає. Їх у Росії понад 15 мільйонів. У Telegram оголосили про цифровий спротив, а наступного тижня знову хочуть запускати паперові літачки.