Близько 50% зароблених вами грошей відбирає державний апарат на своє існування.

Тобто, якщо ваша родина заробляє 10 тисяч гривень на місяць, то за рік державний апарат витягає з ваших кишень приблизно 90 тисяч гривень. Тобто понад три з половиною доларів.

Читайте також: Як старі українські судді нахабно захищають ТОП-корупціонерів

Не вірите мені? Давайте рахувати разом. Спеціально для цього експерти створили податковий калькулятор під назвою "Ціна держави". Знаходимо його в Інтернеті або, ввівши у пошуковик запит словосполучення Ціна держави. У верхньому меню обираємо "Калькулятори". Все, ми на місці. Можемо рахувати.

Для зручності підрахунку вказуємо зарплату 10 тисяч гривень. Натискаємо "Докладніше", щоб додати зовсім трішки деталей про ваші витрати.


Податковий калькулятор

Зважаючи на ціну комунальних послуг, продуктів та й загалом усього, відкласти вашій родині не вдалося і всі гроші було витрачено. В тому числі ви за місяць проїздили ну нехай, 70 літрів бензину, хтось з родини викурив 10 пачок цигарок, а також придбали, скажімо, дві пляшки вина та п’ять пива.

Депозитів, скоріше за все, у вас теж не має.

І тому за рік державний апарат витягнув з кишені вашої родини 89,5 тисяч гривень. За сьогоднішнім обмінним курсом це – 3170 доларів.

Я дуже сподіваюся, що мої слова "державний апарат витягнув з вашої кишені" ріже вам вухо. Має різати, бо сплата податків – це невіддільна частина буття громадянами.

В країнах, де чесна політична еліта забезпечує ефективне державне управління, громадяни пишаються сплаченими податками. В тих самих країнах політики наголошують, що не існує ніяких державних чи бюджетних коштів – є лише кошти платників податків.

Читайте також: Вирок у справі Крисіна: у нас часом не Янукович президент?

Це дуже важливо. Політики і чиновники не створюють грошей, на які існує держава. Вони лише розпоряджаються заробленими нами грошима, які ми віддали державі податками і зборами.

Я хочу, щоб ми сплачували податки з почуттям гідності, радіючи від їх ефективного використання державою. На жаль, через корумповану, неспроможну політичну еліту зараз я відчуваю себе дурнем, грошима якого розпоряджаються злодії та дилетанти.

Будь ласка, покажіть цей податковий калькулятор своїм друзям. Кожен українець має знати, скільки зароблених грошей віддав конкретно він на утримання держави.

Усвідомлення відданої суми, як ніщо інше, допоможе оцінити ефективність державних послуг.

Підсумовуючи, нагадаю, що близько 50 відсотків зароблених вами грошей державний апарат відбирає на своє існування. Родина, яка в місяць заробляє 10 тисяч гривень, за рік сплачує приблизно 90 тисяч гривень податків.