“Я отримав замовлення для одного палацу. Потрібно виготовити скло для ламп”, - каже керівник підприємства Бенедикт Пошингер.

У палаці саме відбувається реконструкція і власникам потрібно 30 таких виробів.

“Зверни увагу на висоту. Потурбуйся, аби завдання виконали чисто”, - сказав керівник підприємства Бенедикт Пошингер фон Фрауенау.

Скло плавлять при температурі 1500 градусів. Тоді його видувають за старовинними методами, яким по 400 років.

“Це перший крок у виробництві скла для ламп. Ми наносимо на скляну кулю білий матовий колір”, - розповідає Бенедикт.

У цеху все виготовляють вручну. На підприємстві працює 35 людей. Багато років тому, фірма вирішила зайняти вузькоспеціалізовану нішу. Більшість її нинішніх клієнтів дизайнери та колекціонери.

“Через дорожнечу енергоносіїв, німецькі зарплати та інші труднощі, багато скляних виробів імпортують з країн, в яких є дешева робоча сила. Ми вирішили, що наш шанс - це стати єдиною німецькою компанією, яка спеціалізуватиметься на виробництві під замовлення”, - каже Пошингер фон Фрауенау.

Керівник підприємства показує на камеру, наскільки він майстерно може видувати скло.

“Це і називається мистецтвом дути скло. Є старе прислів’я, яке каже - “контролюй скло, і не дозволяй йому контролювати себе”. Цього й треба остерігатися. Краще я передам цю роботу досвідченішому працівнику, який зробить це краще за мене”, - сказав керівник підприємства.

Нині сімейну справу очолює вже п’ятнадцяте покоління родини Пошингерів. Це одна з найстаріших сімейних фірм з виробництва скла. В 1568 році перший цех купив Йоахім Пошингер. З цього часу справу і передають з покоління у покоління.

“Це велика відповідальність. Потрібно турбуватися, аби передати справу наступному поколінню. Це дає сили рухатися вперед, хоча така відповідальність є і чималим тягарем”, - зазначив власник підприємства Стефан Пошингер фон Фрауенау.

Водночас, коли власник компанії дивиться на найвизначніші вироби свого підприємства, він відчуває велику гордість. Такі шедеври скляного мистецтва прикрашають не один королівський палац та замок.