Motorola Project Ara

Компанія Motorola розпочала розробку універсальної платформи для модульних смартфонів. Проект отримав назву Ara. Ідея полягає в тому, щоб дати користувачам можливість змінювати або заміняти окремі компоненти, як у звичайних комп'ютерах.

Під час покупки такого пристрою користувач зможе самостійно обрати необхідну комплектацію, а в процесі експлуатації легко встановити іншу камеру чи процесор, збільшити обсяг пам'яті та додати "оперативки". І все це - без потреби купувати новий смартфон.

Успіх проекту, за словами американців, залежить від готовності інших виробників випускати апаратні модулі для смартфонів різних класів.

Роботи Play-i для юних програмістів

Як навчити дитину програмувати, не налякавши незрозумілими символами та кодами?

Іграшкові роботи Play-i створені саме для цього. За допомогою спеціального додатку з простим і зрозумілим інтерфейсом, триколісну забавку “Бо” можна запрограмувати на рухи та взаємодію з предметами. А кулеподібну "Яну" - змусити реагувати на дії користувача.

Все це дозволить дати дитині базові поняття про програмування та отримати корисні навички для майбутнього.

У продажі роботи Play-i з'являться на початку наступного року. За “Яну” проситимуть $70, а за “Бо” - $200. Втім, вже зараз їх можна замовити на сайті Kickstarter за значно менші гроші.

Есмінець майбутнього

У США конструюють найсучасніший есмінець у світі. Корабель отримає ім'я Zumwalt, це буде найбільше і найтехнологічніше судно такого класу в складі американського флоту.

Есмінець оснастять суперсучасними стелс-технологіями, а потужні двигуни дозволять розвивати швидкість до 30 вузлів. В арсеналі "Замволта" буде 20 пускових установок (Mk. 57 VLS) на 80 ракет, дві 155-міліметрові гармати та дві зенітки (Mk. 110) калібром 57 міліметрів.

На кораблі базуватиметься один гелікоптер (Sikorsky SH-60 Sea Hawk) і три безпілотні літальні апарати (MQ-8 Fire Scout).

Згідно з проектом, новий есмінець призначений для нанесення високоточних ударів по берегових цілях.

Zumwalt вже спустили на воду на верфі Bath Iron Works у штаті Мен, де і відбувається його добудова. Офіційна передача новітнього корабля Військово-морським силам США запланована на 2014 рік.